جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

سامانه هوشمند بیمه در گمرکات استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه هوشمند بیمه در گمرکات استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: سامانه هوشمند بیمه به عنوان یکی از زیر سامانه‌های جامع امور گمرکی در گمرکات استان بوشهر مستقر می‌شود.

سامانه هوشمند بیمه در گمرکات استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

 

 بهنام نوروزی در نشست با معاون امور بانکی ، بیمه و شرکت‌‎های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی  با اشاره به نقش مهم گمرکات استان بوشهر در  توسعه اقتصادی و اشتغال اظهار داشت: گمرک نقش تاثیرگذاری در امور تجارت بنادر و سواحل استان بوشهر دارد به‌گونه‌ای که بخش عمده‌ای از درآمد دولت از این محل وصول می‌شود.
وی با اشاره به افزایش درآمدهای گمرکات استان بوشهر بیان کرد: در 7 ماه امسال 12 هزار و 841 میلیارد ریال درآمد گمرکات استان بوشهر وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل شش درصد افزایش دارد.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با اشاره به استقرار سامانه جامع امور گمرکی در استان بوشهر بیان کرد: این سامانه در تمامی گمرکات مستقر می‌شود  که نقش مهمی در تسریع فرایند معاملات بازرگانی و جلوگیری از تخلفات و قاچاق کالا دارد.
نوروزی از راه‌اندازی سامانه هوشمند بیمه به عنوان یکی از زیرسامانه های سامانه جامع امورگمرکی در گمرک بوشهر خبر داد، گفت: با راه‌اندازی این سامانه، بیمه‌ها به شبکه الکترونیکی سامانه جامع امور گمرکی پیوسته‌اند تا فعالیت بیمه‌های همکار در گمرک به صورت الکترونیکی کنترل شود.
با اشاره به نقش سامانه هوشمند بیمه گمرکی در تسریع فعالیت بازرگانان افزود: با راه‌اندازی این سامانه علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه تجار و بازرگانان از بروز تخلفات احتمالی نیز جلوگیری می‌کند.
مدیرکل گمرک بوشهر به دیگر ویژگی‌های این سامانه اشاره کرد و گفت: سامانه جامع امور گمرکی از پیشرفته‌ترین سامانه‌های کنترل مبادی ورودی است که در سالیان اخیر در گمرک اجراء شده  که سبب  سالم‌سازی محیط کسب‌وکار و ساده‌سازی فرآیندهای ترخیص کالا شده است.
نوروزی افزود: این سامانه با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های فناوری اطلاعات طراحی شده و توانایی ردیابی و پیگیری تمام کالاهایی که از گمرک  خارج می‌شود را دارد.
وی با بیان اینکه با راه‌اندازی  این سامانه شاهد ایجاد یک وحدت رویه مشترک در امر تجارت هستیم، اظهارداشت: زمانی که اسناد به‌صورت کاغذی در گمرک  صادر می‌شد امکان جعل اسناد و مهر‌های گمرک وجود داشت اما  با الکترونیکی شدن فعالیت ها خوشبختانه زمینه جعل اسناد از بین رفته  است..