سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

سامانه مجازی گردشگری استان بوشهر راه اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه مجازی گردشگری استان بوشهر راه اندازی شد

سامانه مجازی گردشگری استان بوشهر با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بخش خصوصی در شهرستان جم این استان راه اندازی شد.

سامانه مجازی گردشگری استان بوشهر راه اندازی شد

 

روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر روز دوشنبه به نقل از سرپرست این اداره کل گفت: گردشگری مجازی (E-Tourism or V-Tourism) صنعت جدیدی است که عمری کمتر از 20 سال دارد.
ناصرامیرزاده افزود: این گردشگری به معنای حضور در سرزمین دیجیتالی اطلاعات و ارتباطات و شبکه گسترده جهانی است که امکان مشاهده اطلاعات صوتی، تصویری و متنی را از دنیای واقعی اطراف در اختیارمان می ‌گذارد.
وی اظهارکرد: گردشگری مجازی روش یا ابزاری است که با استفاده از آن یک علاقه ‌مند به گردشگری می تواند در زمانی کوتاه و با کمترین امکانات هزینه و حتی با دانشی اندک ظرفیت‌های گردشگری یک کشور را شناسایی کند و با یک برنامه مشخص ازسوی آژانس‌های مسافرتی به اماکن گردشگری موردنظر خود سفر کند.
امیرزاده ادامه داد: نرم افزار و سامانه مجازی گردشگری استان بوشهر نمونه شبیه سازی شده بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری این استان است که در شهرستان جم مراحل تصویربرداری آن آغاز شده است.
وی گفت: مرحله اول این پروژه در حدود 40 روز به طول می انجامد و در تمام شهرهای استان در22 اثر مختلف تصویر برداری به شکل های زمینی، هوایی و فیلم و عکس صورت می گیرد و در فازهای بعدی تدوین و بزودی در قالب یک محصول فرهنگی منتشر می شود.
امیرزاده یادآور شد: سامانه مجازی گردشگری استان بوشهر در دو نسخه آفلاین و آنلاین تولید و تمام تلاش استان بر این است که این پروژه در نوع های مختلف برنامه در اختیار همه علاقه مندان قرار گیرد.