جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

سامانه لجستیک و خدمات پس از ترخیص کالا در گمرک بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه لجستیک و خدمات پس از ترخیص کالا در گمرک بوشهر راه‌اندازی شد

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: با راه‌اندازی سامانه لجستیک و خدمات پس از ترخیص کالا در گمرک بوشهر شرکت‌های حمل و نقل موظف هستند به صورت الکترونیک حامل‌های مورد نظر را برای محموله‌ای مشخص، به گمرک معرفی کنند.

سامانه لجستیک و خدمات پس از ترخیص کالا در گمرک بوشهر راه‌اندازی شد

 

بهنام نوروزی در نشست بررسی مزیت‌های سامانه جامع امور گمرکی در استان بوشهر با بیان اینکه این سامانه در تمامی گمرکات این استان استقرار یافته است اظهار داشت: استان بوشهر دارای 15 گمرک است که خدمات لازم بازرگانی و تجاری به بازرگانان و صاحبان کالا ارائه و از بروز تخلف جلوگیری می‌کند.
وی از راه‌اندازی سامانه لجستیک و خدمات پس از ترخیص کالا در گمرک بوشهر خبرداد و تصریح کرد:  راه اندازی این سامانه در ادامه اجرای پروژه بزرگ پیاده سازی گمرک الکترونیک و سامانه جامع امور گمرکی است.
مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه  این سامانه نقش مهمی در ارائه خدمات به شرکت‌های حمل و نقل دارد افزود: با راه‌اندازی این سامانه شرکت‌های حمل و نقل موظف هستند به صورت الکترونیک حامل‌های مورد نظر را برای محموله‌ای مشخص، به گمرک معرفی کنند.
نوروزی یکی از مزیت‌هایی راه اندازی این سامانه  را ارائه گزارش حامل‌های کالاها دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مزیت‌های سامانه لجستیک و خدمات پس از ترخیص این است که گزارش کامل حامل‌هایی که برای ورود به گمرک در  صف انتظار و یا در مسیر خروج از گمرک قرار دارند به صورت برخط و لحظه‌ای در اختیار گمرک قرار می دهد، در صورتی که این مهم در گذشته برای گمرک وجود نداشت.
وی از حذف اسناد کاغذی خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه اسناد کاغذی که قابلیت تغییر و از بین رفتن دارند، کمتر  در گمرک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه  این سامانه در راستای تکریم اربابان رجوع و صاحبان کالا راه اندازی شده است، تصریح کرد: با ایجاد این سامانه اطلاعات پروانه و مراحل توزین و عملیات خروج کالا به صورت شفاف در اختیار صاحبان کالا  قرار می‌گیرد.
نوروزی با بیان اینکه ایجاد این سامان نقش مهمی در جلوگیری از تخلفات گمرکی دارد خاطر نشان کرد: این سامانه کمک شایانی برای تشخیص کالاهایی که به صورت قانونی از مبادی رسمی وارد کشور می‌شوند برای دستگاههای نظارتی و نیروی انتظامی فراهم می‌کند.