جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

سامانه قضایی در گمرک بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه قضایی در گمرک بوشهر راه‌اندازی شد

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: در راستای اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به منظور فراهم کردن امکان پاسخگویی سریع‌تر گمرکات اجرایی به استعلام مراجع رسیدگی کننده سامانه قضایی در گمرک بوشهر راه‌اندازی شده است

سامانه قضایی در گمرک بوشهر راه‌اندازی شد

 

 بهنام نوروزی در بازدید مدیرکل قضایی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از گمرک بوشهر با اشاره به اینکه طرح سامانه جامع امور گمرکی بوشهر نقش مهمی در ارائه خدمات الکترونیکی دارد اظهار داشت: سامانه جامع گمرکی ضمن تسریع در خدمات گمرکی نقش مهمی در جلوگیری از تخلفات دارد.
وی از راه‌اندازی سامانه قضایی در گمرک بوشهر خبرداد و تصریح کرد:  این سامانه در راستای اجرای ماده 47 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به منظور فراهم  کردن امکان پاسخگویی سریع‌تر گمرکات اجرایی به استعلام مراجع رسیدگی کننده، راه‌اندازی شده است.
مدیرکل گمرکات استان  بوشهر با  اشاره به نقش مهم سامانه قضایی در خدمات مختلف گمرکی بیان کرد: با راه‌اندازی این سامانه اسناد مورد نیاز پس از اسکن در اسرع وقت در اختیار گمرک مورد تقاضا قرار گرفته و از ارسال اسناد کاغذی جلوگیری بعمل آمده است.
نوروزی به راه‌اندازی زیرسامانه انبارشهری و استریپ کالا در گمرک بوشهر اشاره کرد، گفت: این سامانه در راستای رفاه حال صاحبان کالا و تجار و بازرگانان راه‌اندازی شده و به آنان  اجازه می‌دهد در صورت نیاز به استریپ کالا و تغییر حامل شخصا نسبت به صدور پروانه گمرکی الکترونیکی اقدام کند.
وی با بیان اینکه گمرک همواره با دستگاه‌های ذی‌ربط تعامل و همکاری دارد تصریح کرد:  گمرک همواره در فضایی تعاملی مبتنی بر همکاری متقابل سعی کرده همکاری تنگاتنگ با دستگاه‌های ذی‌ربط همچون تعزیرات و نیروی انتظامی داشته باشد.
حسین تاجیک مدیرکل قضایی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز  نیز در این نشست بر تعیین تکلیف کالاهای سریع الفساد و سریع الاشتعال موجود در گمرک از سوی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی بوشهر تاکید کرد.