سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

سامانه جامع گمرکی در ۹ گمرک استان بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه جامع گمرکی در ۹ گمرک استان بوشهر راه‌اندازی شد

مدیرکل گمرک بوشهر گفت: سامانه جامه گمرکی که نقش مهمی در تسریع خدمات و جلوگیری از تخلفات دارد در ۹ گمرک استان بوشهر راه‌اندازی شد.

سامانه جامع گمرکی در ۹ گمرک استان بوشهر راه‌اندازی شد

 

بهنام نوروزی در نشست هماهنگی مدیران و مسئولان گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه طرح‌های اقتصاد مقاومتی برای امور بازرگانی تدوین و اجرایی شده اظهار داشت: در راستای عملیاتی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی طرح‌های مهمی برای رونق بیشتر فعالیت تجار و بازرگانان تدوین شده است.
وی بسته‌های حمایتی برای رونق یافتن فعالیت بازرگانان را تشریح کرد و با بیان اینکه در این راستا تسهیلاتی به تجار ارائه می‌شود افزود: ترخیص کالا با ضمانت نامه بانکی، ایجاد مسیر سبز برای فعالان مجاز اقتصادی، ترخیص نسیه کالا و اجرای ماده 38 قانون رفع موانع تولید از بسته حمایتی ویژه بازرگانان است.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر از اجرای طرح ضمانت بانکی برای ترخیص کالا از گمرک خبرداد و گفت: بر این اساس بازرگانان و فعالان مجاز اقتصادی می‌توانند از فرایند ترخیص کالا بهره‌مند شوند و کالاهای بازرگانان که فاقد بدهی هستند در مسیر سبز تشریفات گمرکی قرار می‌گیرد.
نوروزی با اشاره به راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی در استان بوشهر بیان کرد:  بدون شک راه‌اندازی این سامانه و الکترونیکی شدن فعالیت‌های گمرکی را می‌توان بزرگترین دستاورد گمرک بعد از انقلاب اسلامی برشمرد.
وی با بیان اینکه این سامانه از مزیت‌های بسیار بالایی برخوردار است تاکید کرد: در کنار کاهش زمان ترخیص کالا زمینه کاهش هزینه‌ها و سالم سازی محیط کسب و کار  برای فعالان تجاری را فراهم آورده است.
مدیرکل گمرک بوشهر  با بیان اینکه سامانه جامع امور گمرکی هم اکنون در 9 گمرک استان بوشهر راه اندازی شده است، گفت: در صورت تأمین زیرساخت‌های لازم و فراهم شدن تجهیزات ارتباطی امید می‌رود این سامانه در دیگر گمرکات استان راه‌اندازی شود.
نوروزی افزود: یکی دیگر از مزیت‌های مهم این سامانه ارتباط سیستمی گمرک با دستگاههای مرتبط با امر تجارت بوده و مکاتبات کاغذی حذف شده است.