جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

سالمندان مددجوی استان بوشهر به سفر زیارتی کربلا و مشهد اعزام شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

سالمندان مددجوی استان بوشهر به سفر زیارتی کربلا و مشهد اعزام شدند

سالمندان مددجوی استان بوشهر به سفر زیارتی کربلا و مشهد اعزام شدند

سالمندان مددجوی استان بوشهر به سفر زیارتی کربلا و مشهد اعزام شدند

مجید گزدرازی اصل در جمع مسئولان امور حمایتی و خدمات رسانی کمیته امداد بوشهر با اشاره به خدمات این نهاد به سالمندان تحت حمایت اظهار داشت: پرداخت کمک معیشت، تامین هزینه‌های مسکن، اعطای وام کارگشایی و تامین هزینه‌های بهداشت و درمان و نگهداری سالمندان در منزل از جمله خدمات کمیته امداد استان به این سالمندان تحت حمایت است.

وی تعداد سالمندان تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر را  12 هزار و 626 نفر دانست و گفت: این سالمندان بالای 60 سال سن دارند که هشت هزار و 68 نفر مرد و چهار هزار و 558 نفر زن هستند.

گزدرازی اصل با  اشاره به اینکه افراد سالمند در دوران سالمندی نیاز مبرم به رسیدگی دارند، گفت: دیدار و عیادت از سالمندان بیمار و زمین‌گیر و تحویل سبد کالای غذایی ،از دیگر خدمات ارائه شده به سالمندان تحت حمایت این نهاد است.

قائم مقام کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به ارائه خدمات مددکاری به سالمندان خاطر نشان کرد: سالمندان به صورت حضوری و غیرحضوری با مددجویان در ارتباط هستند و مددکار خانواده نیازهای سالمند را مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌دهد و در برخی از موارد خدمات موردنیاز آنان را به حوزه‌های خدماتی تخصصی ارجاع می‌دهد.

وی توانمندسازی سالمندان را دارای اهمیت بسزایی دانست و گفت: باید نگاه صرفا حمایتی به سالمندان تغییر کند و اگر قابلیت و توانمندی‌های سالمندان افزایش یابد بر کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز بسیار تاثیر گذار است.

قائم مقام کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه محصولات و تولیدات سالمندان در عرصه صنایع مختلف خریداری می‌شود افزود: کمیته امداد در راستای کمک به توانمند سازی و استقلال مالی سالمندان، محصولات و تولیدات این افراددر صنایع مختلف از جمله صنایع دستی خریداری می‌کند.

گزدرازی اعزام سالمندان به اماکن زیارتی را یکی ازبرنامه‌های مهم عنوان کرد و گفت: 80 نفر از این سالمندان امسال به کربلای معلی و 100 نفر به مشهد مقدس اعزام شدند.