جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

سالانه ۱۹ هزار نفر به جمعیت استان بوشهر اضافه می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سالانه ۱۹ هزار نفر به جمعیت استان بوشهر اضافه می‌شود

سالانه ۱۹ هزار نفر به جمعیت استان بوشهر اضافه می‌شود

سالانه ۱۹ هزار نفر به جمعیت استان بوشهر اضافه می‌شود

علیرضا رئیسی ظهر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های بهداشتی درمانی در استان بوشهر اظهار داشت: در اجرای این طرح‌ها، مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشتی نوسازی، بهسازی و احداث می‌شود که اکنون بخش عمده‌ای از این طرح‌ها افتتاح شده است.

وی، با اشاره به اینکه این مراکز به تجهیزات پیشرفته درمانی و تشخیصی مجهز می‌شود افزود: 175 طرح بهداشتی و درمانی در استان بوشهر اجرا شده که بخشی از آنها در هفته سلامت افتتاح شده است.

رئیسی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر گفت: تاکنون افزون بر 450 هزار نفر در استان بوشهر با استفاده از خدمات طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های استان بستری و درمان شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به وضعیت تولد و مرگ‌ومیر در استان بوشهر گفت: سالانه 19 هزار نفر به جمعیت استان بوشهر و در همین مدت 3700 نفر هم فوت می‌شود.

وی، با بیان اینکه 6.7 درصد جمعیت استان بوشهر سالمند هستند تصریح کرد: 77 هزار نفر معادل 6.7  درصد جمعیت استان بوشهر در سن سالمندی هستند.

رئیسی  از راه‌اندازی رشته پرستاری سالمندی در بوشهر خبرداد و گفت: سال آینده رشته تحصیلی پرستاری مراقبت سالمندی در مقطع کارشناسی ارشد در استان بوشهر راه اندازی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از کاهش میزان مرگ و میر نوزادان در استان بوشهر خبرداد و افزود:  میانگین مرگ کودکان زیر یکسال در استان بوشهر کمتر از 12 درصد است.