سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سالانه ۱۰ درصد دانشجویان به اردوهای راهیان نور اعزام شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

سالانه ۱۰ درصد دانشجویان به اردوهای راهیان نور اعزام شوند

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: بر اساس برنامه‌ ۵ ساله باید سالانه ۱۰ درصد دانشجویان به اردوهای راهیان نور اعزام شوند که امسال ۱۵۰ هزار دانشجو به این اردوها اعزام می‌شوند.

سالانه ۱۰ درصد دانشجویان به اردوهای راهیان نور اعزام شوند

 

 داوود گودرزی  در نشست بسیج دانشجویی استان بوشهر با بیان اینکه بسیج دانشجویی نقش مهمی در  حفظ و دفاع از انقلاب اسلامی دارد اظهار داشت: بسیج دانشجویی که اندیشه متعالی معنویت  دارد یک تشکل انقلابی است و به هیچ جناح و گروه خاص سیاسی وابسته نیست و باید در حفظ و دفاع از انقلاب بیشتر از سایر تشکل‌ها و اقشار نقش‌آفرین باشد.
وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی نقش مهمی در ترویج اندیشه‌های انقلابی در جامعه دارد تصریح کرد: با توجه به نقش مهم بسیج دانشجویی باید نقش خود را در جامعه به ویژه در ترویج فرهنگ انقلابی‌گری بیشتر ایفا کند.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدای دانشجو یکی از برنامه‌های این نهاد است افزود: تاکنون 450 یادواره شهدای دانشجویی، 32 کنگره شهدای دانشجویی استانی و یک کنگره ملی یادواره شهدا برگزار شده که اجرای این برنامه‌ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت‌های سازمان بسیج دانشجویی است.
گودرزی با اشاره به اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل تدوین شده باید برای اعزام 10 درصد دانشجویان هر سال به اردوهای راهیان نور اقدام شود که این مهم در یک برنامه 5 ساله محقق می‌شود.
وی با اشاره به اعزام 100 هزار دانشجو در سال تحصیلی گذشته به اردوهای راهیان نور افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال 150 هزار دانشجو به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی بیان کرد: بر اساس برنامه تدوین شده تا 5 سال آینده سالانه 450 هزار دانشجو که 10 درصد کل دانشجویان محسوب می‌شوند به اردوهای راهیان نور غرب، شمال غرب، جنوب و دریایی اعزام می‌شوند.
گودرزی با تاکید بر توجه به راهیان نور دریایی استان بوشهر خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس باید برنامه راهیان نور دریایی استان بوشهر در دستور کار این نهاد قرار گرفته شود.
وی با بیان اینکه 7 استان میزبان راهیان نور هستند گفت: این استان‌ها در شمال غرب، جنوب، غرب و خلیج فارس مستقر هستند که باید بر اساس برنامه زمان‌بندی بر اساس موقعیت آب و هوایی دانشجویان به این اردوها اعزام شوند.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی  با بیان اینکه اردوهای راهیان نور و یادواره شهدا گنجینه‌های اصلی فرهنگی هستند گفت: بسیج دانشجویی در اشاعه فرهنگ بسیجی و انقلابی باید نقش آفرین باشد که در این راستا باید آسیب‌شنایی مورد توجه قرار داشته باشد.
گودرزی تاکید کرد: بسیج دانشجویی یک تشکل انقلابی است که که بدون وابستگی به جناح و یا گروه خاصی هر کجا احساس شود باید در صحنه حضور یابد