سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

سازمان نظام رسانه‌ای تشکیل ‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سازمان نظام رسانه‌ای تشکیل ‌شود

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به اینکه تمام سازمان‌ها دارای نظام صنفی هستند از این نظر ضروری است سازمان نظام رسانه‌ای تشکیل شود.

سازمان نظام رسانه‌ای تشکیل ‌شود

 

 حسین انتظامی در آیین تجلیل از خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه بیمه شدن خبرنگاران باید در دستور کار همه رسانه‌ها قرار گیرد اظهار داشت: بالا بودن نرخ آمد و شد نیروی انسانی صنوف رسانه نشان از نبود ثبات شغلی این گروه است.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید دارای ثبات شغلی باشند گفت: زمینه تثبیت شدن شغل خبرنگاری، بیمه شدن خبرنگاران است که در این راستا امسال تعداد خبرنگاران بیمه شدگان افزایش می‌یابد.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه منابع انسانی اصلی‌ترین سرمایه یک جامعه هستند گفت: سرمایه، فضای فیزیکی و دارایی برای یک جامعه سرمایه محسوب نمی‌شود بلکه منابع انسانی حرفه‌ای تخصصی و توانمند به عنوان سرمایه است که باید مورد حمایت همه جانبه قرار بگیرد.
انتظامی با بیان اینکه یک خبرنگار حرفه‌ای در جامعه یک سرمایه مهم است گفت: برای افزایش رغبت ماندگاری خبرنگاران در صنف خود باید مورد حمایت قرار بگیرند که در این راستا طرح بیمه خبرنگاران امسال افزایش می‌یابد.
وی با تاکید بر توجه به آموزش خبرنگاران خاطرنشان کرد: فراگیری آموزش‌های لازم برای خبرنگاران ضمن اینکه سطح اطیمنان کاری آنها را افزایش می‌دهد امکان خطا کمتر می‌شود و جامعه رسانه‌ای و مخاطب با آسیب‌پذیری کمتری مواجه می‌شود.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه صنف خبرنگاری دائم در حال تحول است افزود: در مشاغلی که سرعت تغییرات بالاست باید فراگیری آموزش دائم باشد تا با مفاهیم روز آشنا شد.
انتظامی با تاکید بر تشکیل سازمان نظام رسانه‌ای افزود: همانگونه‌که تمام صنوف مانند نظام پزشکی، نظام مهندسی و دیگر صنوف دارای نظام هستند باید سازمان نظام رسانه‌ای تشکیل شود.