جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

ساخت سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در صدرای بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در صدرای بوشهر

مدیر صدرای منطقه جنوب کشور گفت: هم اینک ۱۰ سکوی میدان گازی پارس جنوبی در صدرای بوشهر در حال ساخت است که ۴ سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

ساخت سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در صدرای بوشهر

 

 علی زارعی در نشست مسئولان صدرای بوشهر با امام جمعه این شهر با بیان اینکه صدرای بوشهر رونق می‌گیرد اظهار داشت: اکنون با حل شدن بخشی از مشکلات مالی صدرا حقوق کارکنان صدرا به روز شده به گونه‌ای که حقوق ماه گذشته این هفته پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه بهسازی و بهینه سازی ماشین‌آلات جزیره صنعتی صدرای بوشهر در اولویت قرار دارد بیان کرد: سرعت بخشیدن در ساخت سکوهای پارس جنوبی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان شرکت صدراست که این مهم مورد توجه قرار دارد.
مدیر صدرای منطقه جنوب کشور با تاکید بر توجه به کیفیت در ساخت سکوهای گازی، نفتی و کشتی‌ها گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده ضمن ارتقا کیفیت در ساخت سکوهای گازی و نفتی و کشتی در زمینه کاهش هزینه و افزایش ایمنی تلاش شود.
زارعی با اشاره به ساخت سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی در صدرای بوشهر افزود: این سکوها که شامل 4 سکوی مختلف است دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی است که متخصصان در تلاش هستند برخی از سکوهای این سه فاز امسال تکمیل کنند.
وی با اشاره به ساخت 4 سکوی فاز 13 پارس جنوبی افزود: این 4 سکوی دارای پیشرفت 62 درصدی است که با تامین تجهیزات مورد نیاز در ساخت آت تسریع می‌شود.
مدیر صدرای منطقه جنوب کشور از ساخت سکوهای دو فاز 17 و 18 پارس جنوبی در این مرکز صنعتی خبرداد و خاطرنشان کرد: توسعه میدان نفتی رشادت یکی دیگر از طرح‌های در دست ساخت صدرای بوشهر است که نشان از توانمندی بالای متخصصان در ساخت سازه‌های دریایی است.
زارعی با بیان اینکه شرکت صدرای بوشهر در زمینه فعالیت‌های نفت و گاز عهده‌دار مدیریت و اجرای طرح‌های صنایع مختلف است، افزود: ساخت و نصب سکوهای ثابت دریایی، استخراج و فرآورش نفت و گاز، نصب خطوط لوله و کابل زیردریایی و احداث تاسیسات پتروشیمی از  برنامه‌های شرکت صدرای بوشهر است.
وی با بیان اینکه هم‌اینک 10 سکوی میدان گازی پارس جنوبی در صدرای بوشهر در حال ساخت است افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده بخشی از این سکوها امسال تکمیل و در این میدان نصب می‌شود.