جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

ساخت انبارهای مکانیزه 44هزار تنی گوگرد در بندر خدماتی صادراتی تمبک آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت انبارهای مکانیزه 44هزار تنی گوگرد در بندر خدماتی صادراتی تمبک آغاز شد

ساخت انبارهای مکانیزه 44هزار تنی گوگرد در بندر خدماتی صادراتی تمبک آغاز شد

ساخت انبارهای مکانیزه 44هزار تنی گوگرد در بندر خدماتی صادراتی تمبک آغاز شد

روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس روز چهارشنبه به نقل از سید محی الدین جعفری افزود: عملیات بتن ریزی این سوله ها، پس از انجام تراکم دینامیکی و تست های مرتبط با آمادگی زمین برای احداث تاسیسات مربوطه آغاز شده است.
وی با بیان اینکه عملیات احداث انبارهای ذخیره سازی گوگرد در بخش بازوی شرقی بندرخدماتی و صادراتی تمبک به طول یکهزارو 775 متر در دست احداث است، ادامه داد: انبارهای یادشده و پایانه صادراتی گوگرد این بندر، با هدف صادرات گوگرد برای شناورهای5 تا 50 هزارتنی و با ظرفیت بارگیری روزانه یکهزارو 400 تن احداث می شود.
وی اجرای عملیات انبارش این طرح را تمام ایرانی عنوان کرد و گفت: در بخش طراحی، مهندسی و ساخت آن نیز از توان متخصصان داخلی بهره گرفته شده است.
وی بیان کرد: پس از اجرای مناقصه ساخت سوله ها، یک شرکت ایرانی ساخت حدود 2 هزارو 800 تن اسکلت فلزی را آغاز کرده که پس از تکمیل، این سازه ها برای نصب روی پیکربندی بتنی انبارهای گوگرد به محل پروژه منتقل می شوند.
جعفری، احداث 2 پست اسکله ال پی جی در بازوی غربی این بندر را از دیگر برنامه های مهم و در دستور کار کارفرما عنوان کرد و افزود: با تکمیل این طرح راهبردی شرکت ملی نفت ایران در پارس جنوبی، صادرات بخش عمده ای از منابع هیدروکربوری این منطقه تعیین تکلیف شده و پروپان و بوتان فازهای مستقر در پارس 2 ( پارس کنگان) از طریق این پایانه ها بارگیری و صادر خواهد شد.
بندر خدماتی و صادراتی تمبک در منطقه پارس جنوبی حداکثر با عمق 37 متر، عمیق ترین بندر ایران و خاورمیانه به شمار می رود.
2پست اسکله صادرات ال پی جی هر کدام با توانایی پهلو دهی کشتی هایی با ظرفیت بارگیری حدود 5 تا 60 هزارتن گاز مایع، اسکله مدرن بارگیری و صادرات گوگرد با ظرفیت بارگیری 2هزار تن در ساعت، 2 انبار ذخیره سازی گوگرد هر کدام با ظرفیت 44 هزار تن، 2 موج شکن غربی و شرقی، سایت اداری و مسکونی ازجمله بخش های عملیاتی این بندر است.
قرارداد اجرای این طرح، سال 92 از طرف شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما و نماینده شرکت ملی نفت ایران به قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) واگذار شده و شرکت عمران ساحل نیز به عنوان پیمانکار اجرای این طرح در حال فعالیت است.
افزون بر این بخش عملیات طراحی و اجرایی پایانه صادرات ال پی جی توسط پیمانکار فاز پالایشگاهی 22 تا 24 در دست اجراست.