سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

زیر سامانه انبار شهری و استریپ کالا در استان بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

زیر سامانه انبار شهری و استریپ کالا در استان بوشهر راه‌اندازی شد

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: زیر سامانه انبار شهری و استریپ کالا در استان بوشهر برای صدور پروانه ترخیص کالا به صورت الکترونیکی توسط انباردار راه‌اندازی شد.

زیر سامانه انبار شهری و استریپ کالا در استان بوشهر راه‌اندازی شد

 

 بهنام نوروزی  در بررسی روند اجرای استقرار سامانه جامع گمرکی در گمرکات استان بوشهر اظهار داشت: سامانه جامع گمرکی نقش مهمی در تصریح خدمات گمرکی به صادرکنندگان و واردکنندگان کالا و جلوگیری از تخلفات گمرکی دارد.
وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای 15 گمرک است، تصریح کرد: سامانه جامع گمرکی در تمامی گمرکات این استان استقرار یافته که نقش مهم و تاثیرگذاری در قاچاق کالا و ارائه خدمات مطلوب به بازرگانان دارد.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر از راه‌اندازی زیرسامانه انبار شهری و استریپ کالا به‌عنوان یکی از سامانه‌های تحت پوشش سامانه جامع امور گمرکی خبر داد و با اشاره به ویژگی‌های این زیر سامانه خاطرنشان کرد: سامانه انبار شهری  به انباردار اجازه می‌دهد که در صورت نیاز به استریپ کالا و تغییر حامل شخصا نسبت به صدور پروانه گمرکی الکترونیکی اقدام کند.
نوروزی با بیان اینکه پروانه‌های گمرکی که توسط انبار صادر می‌شوند در سامانه پیامکی پلیس قابل استعلام است، افزود: این سامانه  در راستای رفاه حال اظهارکنندگان و صاحبان کالا که کالای خود را در انبارهای خارج از گمرک نگه‌داری و سپس بعد از مدتی به مقاصد مدنظر خود ارسال می‌کنند، طراحی شده است.
وی با بیان اینکه اظهارکنندگان و صاحبان کالا برای دریافت دسترسی در سامانه انبار شهری به آدرس wms.irica.co مراجعه و اطلاعات خود را به ایمیل epl@irica.org ارسال کنند، افزود: محموله‌هایی که در انبارهای شهری تخلیه و در سامانه انبار شهری ثبت نشوند در سامانه پلیس قابل استعلام نیستند و پلیس همانند کالای قاچاق با این موارد برخورد می‌کند.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه صاحبان کالا برای انتقال کالای خود را به انبار شهری باید حتما از قبل انبار مقصد در سامانه انبار شهری ثبت شده باشد گفت: در غیر این صورت، در زمان توقیف کالا توسط پلیس مبارزه با قاچاق کالا هیچگونه مسئولیتی از جانب گمرک پذیرفته نمی‌شود.