جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

زیرساخت‌های گردشگری در جنوب استان بوشهر توسعه می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت‌های گردشگری در جنوب استان بوشهر توسعه می‌یابد

زیرساخت‌های گردشگری در جنوب استان بوشهر توسعه می‌یابد

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: با توجه به ظرفیت شهرهای جنوبی استان بوشهر در حوزه توریسم زیرساخت‌های گردشگری با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی درجنوب استان بوشهر توسعه می‌یابد.

 مهدی یوسفی در نشست با سازمان‌های مردم نهاد شهرستان کنگان با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد نقش مهمی در عرصه‌های مختلف اجتماع دارند اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های مختلف مناطق سمن‌ها باید توانمندی خود را برای حضور در این قابلیت‌ها افزایش دهند.
وی با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای قابلیت‌های مهمی در عرصه‌های گردشگری، صنعتی، زیست محیطی، فرهنگی و هنری است تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از قابلیت‌های مهم به ویژه شهرستان‌های جنوبی و ساحلی استان بوشهر حوزه گردشگری است باید سمن‌ها در این عرصه خود را توانمند و مهارت‌افزایی کنند تا بتوانند با مهارت وارد این حوزه شوند.
مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های توسعه‌ای شهرستان کنگان اجرای طرح‌های گردشگری است افزود: زیرساخت‌های گردشگری در جنوب استان بوشهر با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد توسعه می‌یابد.
یوسفی با اشاره به اینکه یک دهکده بزرگ گردشگری در محدوده پرک کنگان در حال ساخت است خاطر نشان کرد: ان‌شاالله در آینده با توسعه صنعت گردشگری در استان سه گانه ساحلی، قطب‌های گردشگری سیراف، پارس وکیش ایجاد می‌شود.
وی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های طرح‌های گردشگری در مناطق جنوبی استان بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت شهرهای جنوبی استان بوشهر در حوزه توریسم زیرساخت‌های گردشگری با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی درجنوب استان بوشهر توسعه می‌یابد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با بیان اینکه شهرستان کنگان با اجرای طرح‌های زیرساختی متحول می‌شود خاطر نشان کرد:  با توجه به تدوین اجرای طرح‌های ساخت مسکن کارکنان منطقه ویژه اقتصادی پارس،شهرستان کنگان در آینده نزدیک به یک مرکز جمعیتی بزرگ تبدیل می‌شود.
یوسفی با بیان اینکه مسکن کارکنان منطقه ویژه پارس در نقاط مختلف شهرستان کنگان ساخته می‌شود افزود:  متناسب با ساخت این واحدهای مسکونی، زیرساخت‌های این شهرستان در ابعاد خدماتی، رفاهی، تفریحی نیز توسعه می‌یابد.
وی با بیان اینکه زیرساخت‌های شهرستان کنگان به صورت متوازن توسعه می‌یابد تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی در برنامه های توسعه‌ای نگاه ویژه‌ای به مردم و محیط زیست  دارد که براین اساس برنامه‌های ویژه‌ای مدون شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی با تاکید بر حمایت  و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده حمایت ویژه‌ای از مولفان و فعالان فرهنگی و اجتماعی و هنری بومی می‌شود.