جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

زکات جمع آوری شده با برنامه ریزی مناسب تری هزینه می‌شود - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

زکات جمع آوری شده با برنامه ریزی مناسب تری هزینه می‌شود

زکات جمع آوری شده با برنامه ریزی مناسب تری هزینه می‌شود

زکات جمع آوری شده با برنامه ریزی مناسب تری هزینه می‌شود

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور امروز در نشست «هم اندیشی مبلغین و روحانیون با رویکرد روش‌های تبلیغی در عرصه زکات» در بوشهر گفت: همان اندازه که دریافت زکات مهم  است، نحوه هزینه کرد آن هم برای شورای زکات اهمیت دارد.

حجت الاسلام دهقان در این نشست که با حضور 70 روحانی برگزار شد، افزود: امسال قرار است 60 درصد زکات در بخش فقرزدایی و 40 درصد هم در بخش طرح‌های عام المنفعه هزینه شود.

وی بدون ارائه آمار، میزان پرداخت زکات را در کشور، خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: بیستم اسفند و پس از دریافت زکات از سراسر کشور آمار را اعلام خواهیم کرد.

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با اشاره به این‌که کشور در حوزه زکات به شش منطقه تقسیم بندی شده، گفت: بر اساس این تقسیم بندی استان بوشهر در منطقه چهار قرار گرفته و از استان‌های مطلوب در پرداخت زکات به شمار می‌رود.

حجت الاسلام دهقان تصریح کرد: در زمینه هزینه کرد توجه شورای زکات به موضوع‌های مختلف از جمله «زکات وخانواده» و «زکات و جوانان» است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان هم گفت: تا پایان دی، 20 میلیارد ریال زکات در استان جمع آوری شده است که طبق برنامه این میزان تا پایان سال به 25 میلیارد ریال می‌رسد.

آقای لطفی افزود: بیشتر زکات جمع آوری شده در زمینه فقرزدایی هزینه شده است.