سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

زنجیره بازاریابی و فرآوری محصولات خوشه صنعتی خرما در استان بوشهر تکمیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زنجیره بازاریابی و فرآوری محصولات خوشه صنعتی خرما در استان بوشهر تکمیل شود

زنجیره بازاریابی و فرآوری محصولات خوشه صنعتی خرما در استان بوشهر تکمیل شود

زنجیره بازاریابی و فرآوری محصولات خوشه صنعتی خرما در استان بوشهر تکمیل شود

مصطفی سالاری صبح امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با بیان اینکه طرح ارتقاء کیفیت محصولات کشاورزی مورد تاکید است اظهار داشت: کنترل کیفیت محصولات کشاورزی با استفاده از ابزارهای بازدارنده ضروری است.

وی با بیان اینکه در هر پروژه کشاورزی باید زنجیره کامل مورد توجه قرار بگیرد خاطرنشان کرد: در پروژه کشاورزی ضمن توجه به شیوه آبیاری و کیفیت محصول باید بازاریابی، فرآوری و بسته بندی محصول و صادرات مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه باید برنامه محور حرکت کنیم تاکید کرد: در اجرای پروژه‌‌های کشاورزی و شیلاتی استان بوشهر برای آنکه بتوانیم در مسیر برنامه حرکت کنیم باید برنامه محور و برنامه پذیر باشیم.

سالاری از اجرایی شدن خوشه صنعتی خرما در استان بوشهر خبر داد و تاکید کرد: در اجرای خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر، زنجیره این خوشه در بخش بازاریابی و فرآوری محصولات خرما تکمیل شود.

وی توسعه کشت گلخانه‌ای را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای در اراضی موجود کشاورزی باید مورد توجه قرار بگیرد و از واگذاری اراضی ملی در اجرای این پروژه‌ها خودداری شود.

استاندار بوشهر با اشاره به ایجاد شهرک‌های کشاورزی در اراضی کشاورزان بیان کرد: از ایجاد شهرک‌های کشاورزی مرزوعی در اراضی کشاورزان حمایت می‌شود.

سالاری اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: با تکمیل این طرح  و صدور سند مالکیت، مشکلات کشاورزان در تعیین خط مرز اراضی و اختلاف آنان برطرف می‌شود.

وی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های محصولات آبزی‌پروری در اراضی ساحلی استان بوشهر خاطر نشان کرد: در اجرای طرح‌های آبزی‌پروری باید زنجیره کامل این طرح مورد توجه قرار بگیرد تا پس از افتتاح پروژه، زمینه بسته‌بندی، فرآوری و صادرات آن فراهم باشد.

استاندار بوشهر اجرای طرح‌های آبخیزداری را از اولویت‌های استان بوشهر دانست و تاکید کرد: منابع کنترل روان آبها، تثبیت شن‌های روان، بیابان‌زدایی در دستور کار منابع طبیعی و آبخیزداری قرار داشته باشد و در این راستا طرح‌های آبخیزداری در اولویت برنامه‌های استانی قرار دارد.