جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

زنان و آسیب دیدگان اجتماعی استان بوشهر از طریق آموزش‌های مهارتی توانمند می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

زنان و آسیب دیدگان اجتماعی استان بوشهر از طریق آموزش‌های مهارتی توانمند می‌شوند

زنان و آسیب دیدگان اجتماعی استان بوشهر از طریق آموزش‌های مهارتی توانمند می‌شوند

زنان و آسیب دیدگان اجتماعی استان بوشهر از طریق آموزش‌های مهارتی توانمند می‌شوند

 

معاون برنامه ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: توانمندسازی زنان و آسیب دیدگان اجتماعی استان بوشهر از طریق آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته توانمند می‌شوند.
احمد لیراوی  در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان بوشهر آموزش‌های مهارتی را بستر ساز توسعه مشاغل خانگی دانست و اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متولی اشتغال در سطوح کلان شغلی نیست ولی می‌تواند ظرفیت‌های زیادی را برای توسعه اشتغال و تولید و کاهش آسیبهای اجتماعی ایجاد کند.
وی از آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای به عنوان عامل زمینه‌ساز در گسترش مشاغل خانگی، بنگاههای زودبازده و خرد و متوسط نام برد و بر ضرورت همکاری و تعامل میان نهادهای مرتبط از قبیل وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد.
لیراوی تاکید کرد: آمایش سرزمینی با رویکرد نهادی به خصوص در استانهای مرزی می‌تواند مبنایی برای اشتغال پایدار و تاثیر آن بر کاهش آسیب‌های اجتماعی باشد.
معاون برنامه ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر توانمندسازی زنان و آسیب دیدگان اجتماعی از طریق آموزش‌های مهارتی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را از جمله سیاست‌ها و راهبردهای سازمان فنی و حرفه‌ای برای تحقق عدالت اجتماعی برشمرد.
وی تصریح کرد: همراه با توسعه اشتغال باید افزایش مهارت‌ها و تخصص‌های متنوع در بین مردم مدنظر قرار گیرد.
لیراوی یکی از راهکارهای عمده مبارزه با آسیب‌های اجتماعی را، ارائه آموزش برای گسترش مهارتهای مختلف فنی و شغلی عنوان کرد و اظهار داشت: مهارتهای ذهنی و عملی توانایی افراد را برای انجام فعالیت مفید و کسب مشاغل و موقعیت‌های اجتماعی افزایش داده و نگرش آنها را به سوی اشتغال سالم سوق می‌دهند.