سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رکورد صادرات نفت ایران شکسته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

رکورد صادرات نفت ایران شکسته شد

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: با بارگیری همزمان 10 کشتی نفتکش در روز دوشنبه در جزیره خارگ حدود 9 میلیون و 200 هزار بشکه نفت صادر شد که رکوردی جدید در صادرات نفت ایران به ثبت رسید.

رکورد صادرات نفت ایران شکسته شد

 

سید پیروز موسوی افزود: اسکله های پایانه نفتی خارگ به عنوان بزرگترین پایانه نفتی ایران درخلیج فارس روز دوشنبه برای نخستین بار شاهد پهلوگیری 9 فروند کشتی غول پیکر نفتکش در اسکله های ثابت و یک فروند کشتی به روش اس تی اس (STS کشتی به کشتی) و بارگیری نفت خام صادراتی ایران بود.
وی با تاکید بر اینکه این عملیات پهلودهی بدون حضور کارشناسان خارجی و هیچ گونه حادثه ای با موفقیت انجام شده است، اظهار داشت: از طریق کشتی هایی که در اسکله های ثابت پایانه نفتی خارگ پهلودهی شدند در مجموع حدود هشت میلیون و 200 هزار بشکه نفت بارگیری شد.
وی ادامه داد: همچنین یک میلیون بشکه نفت خام هم از طریق بارگیری کشتی به کشتی انجام شد.
موسوی بیان کرد: هم اکنون ظرفیت و توان بارگیری کشتی های نفتکش در پایانه خارگ به بیش از 9 میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.
وی یادآورشد: از حدود چهار سال پیش تاکنون عملیات گسترده بازسازی و نوسازی تاسیسات و اسکله های پایانه نفتی خارگ آغاز شد و هم اکنون همسو با افزایش ظرفیت تولید نفت امکان بارگیری و صادرات نفت خام کشور از پایانه خارگ وجود دارد.