جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

رونمایی از نرم افزار آموزشی نوحه های پامنبری در دشتی بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

رونمایی از نرم افزار آموزشی نوحه های پامنبری در دشتی بوشهر

رونمایی از نرم افزار آموزشی نوحه های پامنبری در دشتی بوشهر

رونمایی از نرم افزار آموزشی نوحه های پامنبری در دشتی بوشهر

حمید زارعی در این آیین افزود: پامنبری ‌خوانی از قدیمی‌ ترین سبک‌ های نوحه‌ خوانی و عزاداری در استان بوشهر است و بدلیل علاقه‌ مندی مردم باتوجه به گسترش روز افزون استفاده از تلفن‌های اندروید تصمیم به طراحی و ساخت نرم افراز آموزشی نوحه های پامنبری در پلتفرم اندروید گرفته شد.
وی یادآورشد: از ویژگی و امکانات این نرم فزار فراهم کردن فضای یک استودیو مجازی که در آن صوت و تصویر ارائه شود و امکان فراگیری آموزش صحیح خواندن، ضبط و تصویر گزاری صدای مخاطب از امکانات اولیه پیش بینی شده برای این نرم‌افزار است.
وی ادامه داد: این نرم‌افزار ١٣ تراک گردآوری شده است و کاربر می‌تواند در گام اول ابتدا آنها را شنیده و همزمان متن آن را مشاهده کند و در گام دوم به جای نوحه ‌سرای اصلی شروع به خواندن کند و نرم‌افزار به طور دقیق صدای کاربر را با گروه جواب دهنده اشعار میکس و تا پایان نوحه این کار را ادامه می‌دهد.
زارعی تصریح کرد: نوحه خوانان این نرم افزار سید حسن حسینی، سید ابراهیم فقیه حسینی، سید عطاالله حسینی، سید محمد حسین حسینی، سید اسد الله حسینی و علی عاشوری از روستای چارک و غلامحسین عاشوری و محمد زارعی از روستای درازی، صدابردار حسین کللی، طراح و برنامه نویسان حمید حق جو و سعیده معصومی هستند.
زارعی تصریح کرد: این نرم افزار توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی و با حمایت پارک فناوری و اطلاعات دشتی تهیه شده است.