جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

روند رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری در استان بوشهر تسریع شد - نمایش محتوای خبر

 

 

روند رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری در استان بوشهر تسریع شد

روند رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری در استان بوشهر تسریع شد

روند رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری در استان بوشهر تسریع شد

 

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: رسیدگی به پرونده‌های زمین خواری در دستگاه قضا استان بوشهر در شعبه تخصصی در اولویت قرار دارد و با متصرفان زمین‌های ملی در اسرع وقت برخورد قانونی و قضایی می‌شود.

علی جمادی در نشست با مسئولان بنیاد مسکن استان بوشهر با بیان اینکه این نهاد نقش مهمی در رسیدگی به مشکلات محرومان و عمران مناطق کم‌برخوردار دارد اظهار داشت: طرح‌های بنیاد مسکن  بیشتر در نقاط محروم، دورافتاده و کم‌برخوردار است که در اجرای طرح‌های بنیاد مسکن تلاش می‌شود با رفع موانع تسریع شود.

وی با بیان اینکه پدیده زمین‌خواری یکی از معضلات مهم استان بوشهر است تصریح کرد: در این راستا برای رسیدگی به پرونده‌های تصرف بیت‌المال شعبه تخصصی در دادگستری استان بوشهر تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه با پرونده‌های تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی  با اولویت رسیدگی می‌شود تصریح کرد: رسیدگی به پرونده‌های زمین خواری در دستگاه قضا استان بوشهر در شعبه تخصصی در اولویت قرار دارد و با متصرفان زمین‌های ملی در اسرع وقت برخورد قانونی و قضایی می‌شود.

جمادی با بیان اینکه دستگاه قضا نسبت به بیت‌المال حساس است افزود: برخورد با تضییع کنند‌گان حقوق بیت‌المال اولویت دستگاه قضایی در استان بوشهر است و این دستگاه با قاطعیت تمام با افراد سودجو متصرف اراضی ملی برخورد می‌کند.

وی صیانت از بیت‌المال که مورد تصرف و تجاوز قرار گرفته در اولویت برنامه‌های دادگستری استان بوشهر دانست و افزود:  پرونده‌های زمین‌خواری که افراد سودجو با سند سازی قصد فریب دارند با جدیت و قاطعیت دنبال و در شعبه تخصصی بررسی می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره فرهنگ‌سازی دفاع از حقوق بیت‌المال افزود: با تلاش‌های انجام در زمینه مبارزه با زمین‌خواری در استان بوشهرفرهنگ‌سازی شده  و مردم نسبت به حفظ و دفاع از حقوق بیت‌المال حساس شده‌اند.