سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

روند احداث سایت جدید دفع پسماند بوشهر تسریع شود - نمایش محتوای خبر

 

 

روند احداث سایت جدید دفع پسماند بوشهر تسریع شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر گفت: در اجرای طرح جامع پسماند انتظار است، روند احداث سایت جدید دفع پسماند بوشهر تسریع شود.

روند احداث سایت جدید دفع پسماند بوشهر تسریع شود

 

مسعود غلامزاده در جمع خبرنگاران افزود: در قالب طرح جامع پسماند احداث یک سایت مشترک دفع پسماند برای پنج شهر بوشهر، اهرم، عالی شهر، چغادک و دلوار پیش بینی شده است.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه سایت دفن پسماندهای بوشهر هم اکنون در محدوده نیروگاه اتمی واقع است و با توسعه برخی از محلات جنوبی مشکلاتی برای ساکنان این بوجود آورده، انتظار است روند احداث سایت یاد شده تسریع شود.
غلامزاده فرد گفت: روزانه 170 تن پسماند در شهر بوشهر جمع آوری می شود که 350 پاکبان جمع آوری آن را عهده دار هستند و 50 تا60 راننده خدمات شهری هم به آنها کمک می کنند.
وی با بیان اینکه بی خطر سازی زباله های عفونی برعهده تولیدکنندگان این گونه زباله هاست یادآور شد: روزانه سه تن زباله عفونی بطور مجزا از زباله های عادی دفن می شوند.
غلامزاده فرد گفت: به محض راه اندازی سایت دفن پسماند جدید این آمادگی را داریم که زباله های موجود در سایت کنونی را به آن سایت منتقل کنیم.
وی گفت: در صورت همکاری شهروندان جمع آوری زباله در برخی از محلات به صورت هر دو روز یکبار انجام می شود تا هزینه های صرفه جویی شده در جاهای دیگری که از اولویت بیشتری برای رفاه شهروندان برخوردار است، سرمایه گذاری شود.
وی ادامه داد: کارخانه بازیافت زباله شهر بوشهر نیز با تعمیرات صورت گرفته با ظرفیت بازیافت 100 هزار تن زباله در آستانه راه اندازی مجدد قرار دارد.
غلامزاده فرد با اشاره به مرحله سوم طرح آموزش چهره به چهره شهروندان برای تفکیک زباله از مبدأ گفت: در مرحله سوم این طرح 14 هزار شهروند بوشهری آموزش های لازم در موضوع تفکیک پسماند را فرا گرفتند.
وی همچنین با اشاره به وجود چهار غرفه بازیافت زباله در شهر بوشهر افزود: بزودی دو غرفه بازیافت دیگر در شهر بوشهر راه اندازی می شود که شهروندان می توانند مواد بازیافتی را به این غرفه ها تحویل دهند و اقلام اهدایی دریافت کنند.
غلامزاده فرد یادآور شد: با مشارکت استانداری بوشهر در صدد راه اندازی دستگاه تولید کیسه زباله از مواد بازیافتی در بوشهر هستیم که امیدواریم با حمایت لازم بتوانیم این مهم را اجرایی کنیم.