جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

روستاهای استان بوشهر به سینمای رو باز مجهز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

روستاهای استان بوشهر به سینمای رو باز مجهز می‌شود

روستاهای استان بوشهر به سینمای رو باز مجهز می‌شود

روستاهای استان بوشهر به سینمای رو باز مجهز می‌شود

 

استاندار بوشهر گفت: طرح بهره‌ مندی روستاهای استان بوشهر از امکانات رفاهی، تفریحی، ورزشی و فرهنگی هنری اجرایی شده که براساس آن تمام روستاهای این استان به سینمای روباز مجهز می‌شود.

مصطفی سالاری در نشست با رئیس سازمان سینمایی ایران از اجرای طرح بوستان روستایی خبرداد و اظهار داشت: بر اساس این طرح 381 روستای استان بوشهر به امکانات مختلف تفریحی، ورزشی و فرهنگی هنری مجهز می‌شود.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح بوستان روستایی 300 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود تصریح کرد: بخش عمده‌ای از طرح بوستان روستایی استان بوشهر در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار بوشهر افزود: در اجرای طرح بوستان روستایی ضمن استقرار بازی‌های پارکی در روستاهای استان بوشهر، این روستاها به تجهیزات ورزشی والیبال، تنیس روی میز و امکانات سینمای روباز مجهز می‌شود.

سالاری از راه‌اندازی سینمای سیار در روستاها و شهرهای فاقد سالن سینما خبر داد و بیان کرد: در 24 بخش استان بوشهر شبکه سینمای سیار ایجاد می‌شود که با استقرار این تجهیزات به تمام نقاط شهری و روستایی فاقد سالن سینما، خدمات پخش فیلم‌های سینمایی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات دهیاری‌های استان بوشهر صرف طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی و آموزشی می‌شود بیان کرد: تا پایان سال مالی امسال بیش از 150 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات عوارض آلایندگی به دهیاری‌های استان بوشهر پرداخت می‌شود که اکنون 100 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

استاندار بوشهر تاکید کرد: با اجرای طرح سینمای سیار در روستاها بخشی از اعتبارات این طرح از سوی دهیاری‌ها پرداخت می‌شود.

 

سالاری از اجرای طرح‌های ورزشی در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح‌ها تمام روستاهای بالای یک‌هزار نفر جمعیت و 500 نفر جمعیت صاحب زمین ورزشی مینی فوتبال چمن مصنوعی شدند که تاکنون افزودن بر 130 زمین ورزشی در روستاها اجرا شده است.

وی با بیان اینکه 81 درصد روستاهای استان بوشهر دارای زمین ورزشی مینی فوتبال چمن مصنوعی هستند گفت: اجرای این طرح در شهرها با مشارکت شهرداری‌ها اجرایی شده که به ازا هر 5 هزار نفر جمعیت در محلات مختلف شهری یک زمین ورزشی مینی فوتبال ساخته می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه 118 زمین مینی فوتبال چمن مصنوعی در شهرهای استان بوشهر ساخته می‌شود گفت: در مجموع 250 زمین مینی فوتبال در شهرها و روستاهای استان بوشهر ساخته شده است.