رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

روز جهاني اهداي عضو - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

روز جهاني اهداي عضو

دانلود

اهدای عضو به این معنی است که یک فرد اجازه می‌دهد تا بافت و یا اندام سالم او به شخص دیگری برای پیوند اهدا شود که این پیوند می‌تواند زمانی که فرد زنده است و یا پس از مرگ او صورت گیرد.

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا اهدای عضو مهم است؟ آیا ممکن است روزی به پیوند عضو نیازمند شویم؟ در این لحظه چه احساسی خواهیم داشت؟ تنها راه ادامه حیات برای بیماران مبتلا به نارسایی پیشرفته قلب و کبد و بهترین درمان برای مبتلایان به نارسایی کلیه، پیوند عضو می باشد. در هر سال تعداد زیادی از بیماران نیازمند به پیوند عضو که در لیست انتظارند، می میرند و این در حالی است که اعضای سالم افراد دچار مرگ مغزی، زیر خاک مدفون می شوند.

هرکس و در هر سن می تواند در صورت بروز مرگ مغزی و با رضایت بستگان، اهدا کننده عضو یا نسج باشد، شرایط پزشکی فرد در زمان مرگ مغزی، تعیین کننده قابلیت وی برای اهدا خواهد بود. اعضای قابل اهدا: کلیه ها، کبد، قلب، ریه، لوزالمعده، روده، نسوج قابل اهدا: قرنیه، استخوان، سیاهرگ، غضروف، دریچه های قلبی، پوست و تاندون اهدای عضو می باشد.

دین مبین اسلام، اهمیت فوق العاده ای برای نجات جان انسان ها قائل است. چنانچه در قرآن کریم در سوره مبارکه مائده آیه ٣٢ به تصریح اشاره شده است که "هرگاه کسی باعث بقای نفسی شود مانند آنست که باعث نجات جان تمام انسان ها شده است".جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
ممنون از اطلاع رسانی و افزایش آگاهی که در زمینه... پیمان ۱۳۹۶/۰۳/۳ ۱۰:۴۲

پیمان
ممنون از اطلاع رسانی و افزایش آگاهی که در زمینه اهدای عضو ارائه فرمودید. خواهشمندم اطلاعات پزشکی بیشتری در مورد اهدای اعضای بدن و چگونگن روند آن بفرمایید، باتشکر.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۳/۳ ۱۰:۴۲