سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

روزی روزگاری - نمایش محتوای صدا

 

 

روزی روزگاری

شناسه : 728968
Loading the player...
 

آداب و رسوم هر قوم و ملتي، ميراث معنوي و گران بهاي به يادگار مانده از اجداد و پيشينيان آن قوم و ملت محسوب مي شود. اين ميراث آنقدر ارزشمند است كه امروزه بسياري از كشورها در پي ثبت آن در مراكز بين المللي به نام خود هستند مثل ثبت جهاني نوروز در يونسكو.

 

امروزه حفظ و گسترش آداب و رسوم حسنه بجاي مانده از گذشتگان، براي هر يك از ما بعنوان يك فرد ايراني لازم و ضروري است. اگر اين آداب و رسوم به هر دليل و بهانه اي به مخاطره افتد جايگزين آن چيزي جز فرهنگ منحرف غربي نخواهد بود اتفاق ناخوشايندي كه رهبر معظم انقلاب از ساليان گذشته تا به امروز از آن بعنوان "تهاجم فرهنگي"، "شبيخون فرهنگي" و "جنگ نرم" نام برده و هشدارهاي لازم را به همه ما داده اند.

لازم است با ايجاد يك تعادل معقول و مناسب، توازني پويا بين آداب و رسوم ايراني (كه عمدتا"بجاي مانده از دوران ايران قبل از اسلام است) و آداب و رسوم اسلامي (كه ارمغان دين مبين اسلام براي ايرانيان مي باشند) برقرار نمود و نسبت حفظ و ترويج هر دو اهتمام لازم را به خرج داد.

 

رادیو گیلان هر روز با برنامه پیام روستا تلاش دارد تا فرهنگ و آداب و رسوم و سنن گذشته در زمینه های مختلف را زنده نگه دارد.

این برنامه همچنین با ساختار ترکیبی نمایشی به زبان گیلکی و در فصول مختلف سال با توجه به مناسبت روز از نظر کشاورزی و باغداری و سایر مشاغل روستایی تولید و پخش می شود.

 

"پیام روستا" در تمام روزهای هفته غیر از جمعه ها از ساعت 16:30 تا 17 پخش می شود.

تاریخ تولید: 1392

تهیه کنندگان: حسین صدیقی، سکینه ربیعی

نویسنده : منوچهر محمد نژاد

گوینده: منوچهر محمد نژاد

گزارشگر: داریوش محمدی

بازیگران: طاهره اسماعیلی، سکینه سلیمی، منوچهر محمدنژاد، مرضیه گوهی، نسرین بابایی، ابراهیم عاطفی، رسول حقدوست، ایرج حیاتیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
بسیار زیبا! نادر ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ ۱۳:۲۴

728965
0 (0 آرا)