جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

روزانه ۱۱۰۰ تن مواد غذایی از بنادر استان بوشهر به قطر صادر می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

روزانه ۱۱۰۰ تن مواد غذایی از بنادر استان بوشهر به قطر صادر می‌شود

روزانه ۱۱۰۰ تن مواد غذایی از بنادر استان بوشهر به قطر صادر می‌شود

روزانه ۱۱۰۰ تن مواد غذایی از بنادر استان بوشهر به قطر صادر می‌شود

محمد مهدی بنچاری در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه استان ساحلی بوشهر دارای بیشترین مرز دریایی با خلیج فارس است اظهار داشت:  استان بوشهر  دارای بیش از 900 کیلومتر نوار ساحلی با آبراه بین‌المللی و استراتژیک خلیج فارس است که این مهم فرصت مهمی در توسعه مراوده تجاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های بندری در اولویت برنامه‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار دادرد تصریح کرد: در این راستا اجرای طرح‌های مورد نیاز زیرساختی دربنادر 11 گانه استان بوشهر تدوین و اجرایی شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نزدیکی بنادر این استان با بنادر کشور قطر خبرداد و خاطر نشان کرد: بنادر این استان به سبب موقعیت ویژه  آن در ساحل خلیج فارس حدود 148 مایل دریایی با قطر فاصله دارند.

بنچاری با اشاره به اینکه بازرگانان استان بوشهر با کشور قطر دارای ارتباط تجاری دیرینه هستند افزود: بنادر  استان بوشهر توانایی و ظرفیت لازم برای صادرات مواد غذایی به قطر دارند که بنادر دیر، بوالخیر تنگستان و گناوه در امر تجارت دریایی به کشور قطر پیشتاز هستند.

وی با اشاره به صادرات روزانه بیش از یک‌هزار و 100 تن مواد غذایی به بنادر قطر تصریح کرد:  با توجه به  موقعیت ویژه بنادر استان بوشهر در مراوده تجاری با کشورهای حوزه خلیج فارس، روزانه یک‌هزار و 100 تن مواد غذایی از این بنادر به قطر صادر می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه از این بنادر روزانه میوه، تره‌بار و سبزی‌جات به قطر صادر می‌شود افزود: روزانه از بندر دیر 350 تن، بندر بوالخیر تنگستان 750 تن ارسال می‌‌شود و از بندر گناوه نیز نخستین محموله به وزن 240 تن به بنادر قطر صادر شد.

بنچاری با اشاره به اینکه ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان بوشهر افزون بر9 میلیون تن در سال است تصریح کرد: ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان بوشهر 9 میلیون تن در سال است که این ظرفیت با تکمیل طرح‌های در حال اجرا افزایش می‌یابد.

بنچاری با اشاره به اینکه اسکله‌ها و شناورهای مورد نیاز در بندر بوشهر برای توسعه فعالیت‌های تجاری فراهم است افزود: زیرساخت‌های لازم بنادر 11 گانه بوشهر در عرصه‌های گوناگون اسکله‌ای، شناوری، انبارهای نگه‌داری کالا و تجهیزات کانتینری  توسعه می‌یابد.