جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

روزانه نیم میلیون بشکه میعانات گازی در پارس جنوبی تولید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

روزانه نیم میلیون بشکه میعانات گازی در پارس جنوبی تولید می‌شود

روزانه نیم میلیون بشکه میعانات گازی در پارس جنوبی تولید می‌شود

روزانه نیم میلیون بشکه میعانات گازی در پارس جنوبی تولید می‌شود

 

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس گفت: پارس جنوبی به عنوان بزرگترین منطقه صنعتی نقش مهمی در تولید گاز و محصولات جانبی دارد بگونه‌ای که روزانه ۵۰۰ هزار بشکه میعانات گازی در این منطقه گازی تولید می‌شود.

علی اکبر شعبان‌پور با بیان اینکه میدان گازی پارس جنوبی یکی از مهم‌ترین  افتخارات نظام اسلامی ایران است اظهار داشت: این میدان گازی ضمن تامین بیش از 58 درصد گاز مصرفی کشور نقش مهمی در تولید محصولات جانبی در صنایع مختلف مستقر در پارس جنوبی دارد.

وی از تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در منطقه پارس جنوبی خبرداد و تصریح کرد: بخش مهمی از سیاستهای اقتصاد مقاومتی به ساخت داخل و بومی سازی فناوریها مربوط می‌شود که این مهم با تلاش متخصصان داخلی در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس با بیان اینکه عمده توسعه کشور در پارس جنوبی محقق شده است افزود: با حمایت‌های  وزارت نفت رشد شرکتهای داخلی در بخش فراساحل شاهد هستیم که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

شعبان‌پور با اشاره به تکمیل فازهای پارس جنوبی افزود: فازهای در دست ساخت پارس جنوبی با توان مهندسان داخلی در حال تکمیل است که پیش بینی می‌شود تا دو سال آینده این فازها تکمیل و وارد مدار تولید شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، با تاکید بر تدوین سیاست‌ها وطرح‌های اقتصاد مقاومتی در میدان پارس جنوبی افزود: باتوجه به مشترک بودن میدان گازی پارس جنوبی می‌توان گفت که توسعه فازهای این میدان همسو با اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از محصولات مهم پارس جنوبی میعانات گازی است بیان کرد: میعانات گازی برای صادرات تولید می‌شود و قیمت آن در بازارهای جهانی با نفت خام برابری می‌کند.

شعبان‌پور ازافزایش تولید میعانات گازی در پارس جنوبی خبرداد و گفت: تولید میعانات گازی در میدان گازی پارس جنوبی از مرز 500 هزار بشکه در روز گذشته است.