جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

روح الله بوشهر را در گینس ثبت کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

روح الله بوشهر را در گینس ثبت کرد

رکورد شنا استقامت شکسته شد

روح الله بوشهر را در گینس ثبت کرد

ورزشکار بوشهری  فاصله میان جزیره خارگ تا بندرگناوه را با شنا کرد و رکورد جدید جهانی در رشته شنای استقامت در آب‌های آزاد به ثبت رساند.

؛ روح الله دشمن زیاری ورزشکار بوشهری فاصله 34 کیلومتری میان جزیره خارگ تا بندرگناوه را به مدت 15 ساعت شنا کرد و رکورد جدید جهانی در رشته شنای استقامت در آب‌های آزاد به ثبت رساند.

 این ورزشکار که رکوردزنی خود را به مناسبت هفته دفاع مقدس انجام داده، می‌گوید: با توجه به این که هواپیماهای رژیم بعث عراق در زمان جنگ تحمیلی 2800 بار جزیره خارگ را بمباران کردند، این جزیره را به عنوان آغاز مسیر شنا انتخاب کردم.

دشمن زیاری که نماینده موسسه ثبت رکوردها، گینس در ایران است افزود: مستندات این رکورد زنی را به موسسه گینس خواهیم فرستاد تا در کتاب رکورد‌ها به نام ایران ثبت شود.

وی که 35 سال دارد و رکورد طناب زنی سرعت جهان را دارد، ادامه داد: بهمن 94 رکورد طناب زنی در حال حرکت را  به مدت 14 ثانیه و 43 صدم ثانیه به ثبت رساندم و اکنون هم چهار رکورد دارم که می‌خواهم آنها را به ثبت جهانی برسانم.

این ورزشکار بوشهری می‌گوید برای این کار باید 600 میلیون ریال هزینه کند که پرداخت این مبلغ در توان وی نیست.

وی کارشناس ارشد عمران، مدرس دانشگاه و عضو نظام مهندسی استان بوشهر است.

جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر با 20 هزار نفر جمعیت مهمترین پایانه صادرات نفت کشور است که بیش از 93 درصد نفت کشور از آنجا صادر می‌شود و 57 کیلومتری شمال غربی بوشهر و  34 کیلومتری شمال غربی بندر گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.