جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

رها سازی یک قطعه لاک پشت در آبهای ساحلی بندرگناوه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

رها سازی یک قطعه لاک پشت در آبهای ساحلی بندرگناوه

یک قطعه لاک پشت پوزه عقابی از گونه های کمیاب و درمعرض خطر انقراض نسل درآبهای نیلگون خلیج فارس در بندرگناوه درآیینی باحضور دوستداران محیط زیست رهاسازی شد.

رها سازی یک قطعه لاک پشت در آبهای ساحلی بندرگناوه

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه دراین آیین گفت: این لاک پشت هشت ماه پیش در تور صیادان گرفتار و بالهای آن زخمی شده بود که به این اداره تحویل و برای مداوا به یک دوستدار محیط زیست سپرده شد.
محمد تولیده افزود: این دوستدار محیط زیست که مسئولیت مداوای این لاک پشت زخمی را برعهده داشت دوره های مختلفی را در زمینه آبزیان دریایی و نگهداری آنهان در خارج از کشور فرا گرفته است.
وی از زحمات و هزینه های زیادی که این دوستدار محیط زیست در نگهداری، درمان و بهبودی این لاک پشت متقبل شده بود، تقدیر کرد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه اظهارکرد: نگهداری و مداوای این لاک پشت براساس پارامترها و زیرنظر و توصیه های کارشناسان محیط زیست استان بوشهر و این شهرستان انجام شده است.
وی ادامه داد: پنج گونه لاک پشت در خلیج فارس و از گونه نوک عقابی، سبز، قرمز، پشت چرمی و زیتونی وجود دارد که نوک عقابی از گونه های کمیاب و در معرض انقراض نسل است.
تولیده، تورهای صیادان و تخریب زیستگاه این نوع آبزی که بیشتر در جزیره نخیلو استان بوشهر زیست می کند را دو عامل تهدید کننده اولویت دار برای این گونه آبزی عنوان کرد و گفت: آلودگیهای نفتی نیز از دیگر عوامل تهدید کننده است.
خالقی دوستدار محیط زیست و مداوا کننده این لاک پشت گفت: همه باید در حفاظت از محیط زیست و زندگی جانداران کوشا و مصمم باشند و نباید اجازه دهیم که در معرض خطر و تهدید قرار گیرند.
وی افزود: هر انسانی باید به عنوان یک وظیفه، به جاندارانی که نیاز به غذا و نگهداری دارند کمک کند.
خالقی اضافه کرد: همانگونه که گذشتگان در قبال محیط زیست و حفاظت از جانداران که متعلق به همگان است احساس مسئولیت کردند، نسل کنونی نیز باید ادامه دهنده راه آنان باشند و به نسل های آینده آن را تحویل دهند.