سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

رطوبت هوا در استان بوشهر تا ۹۹ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

رطوبت هوا در استان بوشهر تا ۹۹ درصد افزایش یافت

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: بالا رفتن رطوبت احساس گرما را در استان بوشهر در دومین ماه تابستان افزایش یافته به گونه‌ای که رطوبت هوا در جزیره خارگ ۹۹ درصد ثبت شده است.

رطوبت هوا در استان بوشهر تا ۹۹ درصد افزایش یافت

نادر شفیع‌خدایی با اشاره به اینکه دمای هوا در استان بوشهر در تابستان نسبت به تابستان گذشته افزایش یافته است اظهار داشت: دیروز در نخستین روز از ماه مرداد 2 درجه‌ دما بیشتر از روز گذشته ثبت شد و این در حالی است که رطوبت هوا افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش گرما و شرجی در استان بوشهر تصریح کرد: افزایش رطوبت، احساس گرما را در بوشهر در دومین ماه تابستان افزایش داده است.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به کاهش دید در نقاط مختلف استان بوشهر افزود: به سبب افزایش رطوبت در بوشهر و خارگ، مه صبحگاهی پدید آمد و دید افقی را در بوشهر به 3 هزار و در خارگ به 2 هزار متر کاهش داد.
شفیع‌خدایی میزان رطوبت را در جزیره خارگ 99 درصد اعلام و خاطرنشان کرد: میزان رطوبت در بوشهر به 90 درصد شد که احساس گرما را دراین شهر افزایش داد.
وی از متلاطم بودن خلیج فارس در استان بوشهر خبر داد و گفت: ارتفاع موج 30 تا 90 سانتی‌متر و از اواخر وقت در سواحل شمالی و مرکزی استان 60 تا 120 سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: با افزایش سرعت باد شمال غربی از اواخر وقت امروز تا بعد از ظهر یکشنبه سواحل شمالی و مرکزی خلیج فارس مواج می‌شود و دریانوردان باید از تردد غیرضروری به دریا پرهیز کنند.
در همین حال معاون بهداشتی دانشگاه علوم پژشکی بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه افزایش دما سبب گرمازدگی می‌شود گفت: در افزایش دما و رطوبت یک نوع از گرما‌زدگی در افراد بیمار، افراد مسن و به ویژه بیماران قلبی و عروقی ایجاد می‌کنند که باید این افراد از تردد در زیر آفتاب پرهیز کنند.
عبدالمحمد خواجه‌ئیان تاکید کرد: افرادی که فعالیت‌های آنها در گرما بالا و نور خورشید است باید به اندازه کافی مایعات و در هوای گرم بیش از 3 لیتر آب و دیگر مایعات مصرف کنند.
وی افزود: افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت و مشکلات قلبی، عروقی و کلیوی بیش از دیگران در معرض گرمازدگی هستند.