سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رطوبت هوا در استان بوشهر به ۹۵درصد رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

رطوبت هوا در استان بوشهر به ۹۵درصد رسید

مسئول تحقیقات اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: رطوبت هوا در بیشتر شهرهای استان بوشهر ‌افزایش یافته به‌گونه‌ای که در جزیره خارگ ۹۵ و در بوشهر ۹۰ درصد ثبت شد.

رطوبت هوا در استان بوشهر به ۹۵درصد رسید

 

 علیرضا بهادری  با اشاره به افزایش دما در استان بوشهر اظهار داشت: بالا رفتن رطوبت احساس گرما در استان بوشهر را افزایش داده است.
وی با اشاره به افزایش رطوبت در استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: با جنوبی شدن جریانات جوی در 2 روز اخیر رطوبت در استان بوشهر افزایش یافته است.
بهادری با بیان اینکه افزایش رطوبت در استان بوشهر به‌سبب استقرار سامانه موسمی در جنوب شرق کشور است، تصریح کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد با استقرار الگوی تابستانه موسوم به پرارتفاع جنب حاره سبب رکود شرایط جوی شده و از طرفی استقرار سامانه موسمی در جنوب شرق کشور سبب شده استان بوشهر تحت تأثیر این دو سامانه قرار بگیرد و رطوبت و دمای هوا در استان افزایش یابد.
مسئول تحقیقات اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش رطوبت تا 95 درصد در این استان خبرداد و افزود: رطوبت هوا در بیشتر شهرهای استان بوشهر افزایش یافته به‌گونه‌ای که در جزیره خارگ 95 درصد و در شهر بوشهر 90 درصد ثبت شده است.
بهادری با اعلام اینکه گرم‌ترین شهر در استان بوشهر برازجان با 46 درجه بالای صفر ثبت شده، افزود: البته در کنار رطوبت و گرمای بالای هوا سرعت جریانات جنوبی چندان بالا نیست و دریا نسبتاً آرام است.