جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

رشته‌های نوین مهارتی در دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر ایجاد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

رشته‌های نوین مهارتی در دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر ایجاد می‌شود

رشته‌های نوین مهارتی در دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر ایجاد می‌شود

رشته‌های نوین مهارتی در دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر ایجاد می‌شود

 

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان بوشهرگفت: بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهررشته‌های نوین آموزشی و مهارتی در راستای توانمندسازی دانشجویان در دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر ایجاد می‌شود.

 حسین اسکندری در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه باید به توانمندسازی نیروی انسانی با آموزش‌های مهارتی در استان بوشهر توجه ویژه‌ای شود اظهار داشت: دانشگاه علمی و کاربردی باید در کنار آموزش فنی و حرفه‌ای توانمندسازی نیروی انسانی را تحت پوشش قرار دهد.

وی استان بوشهر را یکی از دانشگاه‌های پیشرو در توسعه اشتغال در استان دانست و افزود: دانشگاه‌های نسل سوم به دنبال مهارت افزایی هستند و باید با ارائه رشته‌های نوین آموزشی و مهارتی در راستای توانمندسازی نیروی انسانی و ماهر تلاش کنند.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان بوشهر تاکید کرد: بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهررشته‌های نوین آموزشی و مهارتی در راستای توانمندسازی دانشجویان در دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر ایجاد می‌شود.

اسکندری با اشاره به اینکه باید دیپلماسی علمی و مهارتی در سطح استان بوشهر توسعه یابد اظهار داشت: شاخص توسعه کشورهای پیشرفته توانمندسازی نیروی انسانی است و در ایران اسلامی نیز باید آموزش‌های با توانمندسازی نیروی انسانی همگام شود، که این مهم تنها با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای میسر  می‌شود.

وی بیان کرد: نیروی انسانی است که ثروت و دارایی هر کشوری محسوب می‌شود ، پس با برنامه ریزی صحیح باید نیرویی توانمند و ماهر متناسب با نیاز کار استان  آموزش داده شود.