سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

رشته‌های علوم حدیت در دانشگاه مجازی قرآن استان بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

رشته‌های علوم حدیت در دانشگاه مجازی قرآن استان بوشهر راه‌اندازی شد

مسئول نمایندگی دانشگاه مجازی قرآن استان بوشهر گفت: این دانشگاه که در منطقه نظرآقا دشتستان قرار دارد در آن رشته‌های علوم قرآن، حدیث، تفسیر اثیری و فقه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد راه‌اندازی شده است.

رشته‌های علوم حدیت در دانشگاه مجازی قرآن استان بوشهر راه‌اندازی شد

 

غلامعلی رحمانی با اشاره به اینکه نمایندگی دانشگاه مجازی قرآن و علوم حدیث در استان بوشهر در خانه قرآن منطقه نظرآقا دشتستان راه‌اندازی شده اظهار داشت: در این دانشگاه  دانشجویان علاقه‌مند به علوم قرآنی در رشته‌های مورد نظر ثبت نام و تحصیل می‌کنند.
وی با بیان اینکه تحصیل دراین دانشگاه در مقطع کارشناسی بدون کنکور و کارشناسی ارشد از طریق کنکور سازمان سنجش امکان‌پذیر است افزود: اکنون چهارمین ترم از دانشگاه مجازی قرآن و علوم حدیث با تربیت دانشجویانی از سراسر استان بوشهر سپری می‌شود.
رحمانی‌فرد با بیان اینکه 341 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کند بیان کرد: مرکز دانشگاه مجازی قرآن و علوم حدیث شهرری است که نمایندگی آن در استان بوشهر در منطقه نظرآقا درخانه قرآن راه‌اندازی شده است.
مسئول نمایندگی دانشگاه مجازی قرآن و علوم حدیث استان بوشهر با اشاره به اینکه خانه قرآن نظرآقا تاکنون 87 حافظ کل قرآن تربیت کرده است افزود: این خانه قرآن اکنون در حال تربیت 116 حافظ  کل و جزء قرآن کریم است.
وی با اشاره به اینکه 2 حافظ کل قرآن کریم نابینا هستند گفت: در خانه قرآن نظرآقا 4 نابینا حافظ قرآن هستند که 2 نفرشان 5 تا 27 جزء و 2 نفر دیگر حافظ کل قران کریم هستند.
رحمانی‌فرد افزود: تربیت حافظ و آموزش قرآن به زبانهای خارجی از جمله فعالیتهای شاخص در کنار سایر فعالیتهای قرآنی روخوانی و روانخوانی، تفسیر، صوت و لحن و فعالیتهای متنوع فرهنگی و ورزشی آنها است.