سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بوشهر افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بوشهر افزایش یافت

رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بوشهر افزایش یافت

رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بوشهر افزایش یافت

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر دارای ۸۷ رشته تحصیلات تکمیلی است که ۷۱ رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد و ۸ رشته دیگر در مقطع دکتری است.
 یوسف قیصری در آیین برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه در این دانشگاه بیش از 15 هزار نفر مشغول به تحصیل هستند اظهار داشت: اکنون بیش از 7 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تحصیل می‌کنند که 6 هزار نفر در واحد بوشهر هستند.
وی با اشاره به شرکت بیش از 7 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه تصریح کرد: از 7 هزار و 816  متقاضی رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر بیش از 70 درصدشان مرد هستند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر افزود: داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در 71 رشته با هم رقابت کردند که 5 هزار و 76 نفر مرد و 2 هزار و 740 نفر هم زن هستند.
وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر دارای 87 رشته تحصیلات تکمیلی  است که 71 رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد و 8 رشته  دیگر در مقطع دکتری است.
قیصری با بیان اینکه رشته حقوق بیشترین شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بوشهر داتشت خاطر نشان کرد: در میان رشته‌های امتحانی، حقوق با یک‌هزار و 265 داوطلب، مدیریت اجرایی با یک‌هزار و سه نفر، مدیریت و حسابداری با 809 نفر بیشترین شرکت کننده  در آزمون کارشناسی ارشد داشت.