سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

رزمایش پرتوی در بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

رزمایش پرتوی در بوشهر برگزار می‌شود

رزمایش پرتوی در بوشهر برگزار می‌شود

رزمایش پرتوی در بوشهر برگزار می‌شود

 

جانشین قرارگاه سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: رزمایش پدافند غیرعامل پرتوی با نگاه تخلیه ۲ روستای هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر امسال با شرکت نیروهای پدافند غیر عامل استان بوشهر اجرا می‌شود.
مسعود عبدالله‌زاده در نشست شورای پدافند پرتویی استان بوشهر با بیان اینکه ایران اسلامی به عنوان کشوری هسته‌ای شناخته می‌شود اظهار داشت: نیروگاه هسته‌ای بوشهر از ایمن‌ترین نیروگاه‌های هسته‌ای جهان است.
وی از تدوین طرح حفاظت از حوادث پرتوی خبرداد و گفت: هر چند نیروگاه اتمی بوشهر از استانداردها و الزامات ایمنی استاندارد جهانی برخوردار است ولی نباید از برخی از آموزش‌های حفاظتی و الزامات احتیاطی بی بهره بود که در این راستا طرح دفاع ملی از تأسیسات هسته‌ای در مقابل حوادث پرتویی تدوین شده است.
عبدالله‌زاده تاکید کرد: در این طرح حوادثی که ممکن است در سایت‌های هسته‌ای رخ بدهد مورد بررسی قرار می‌گیرد و کنترل این حوادث بر عهده مسئولان هر منطقه است.
وی با تاکید بر افزایش آمادگی نیروهای محلی مجاور تاسیسات هسته‌ای خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تنها نیروگاه هسته‌ای ایران در استان بوشهر مستقر است مسئولان این استان باید آمادگی خود را افزایش داده و هر دستگاه وظیفه خود را در مقابل حوادث احتمالی پرتویی انجام دهد.
جانشین قرارگاه پرتوی سازمان پدافند غیرعامل  با تاکید بر توجه به برنامه‌های حفاظتی از تاسیسات هسته‌ای افزود: در کنار مزایایی که تأسیسات هسته‌ای دارد باید الزامات و نیازمندی‌های حفاظت از آن موردتوجه قرار گیرد.
عبدالله‌زاده با بیان اینکه صنعت هسته‌ای ایران از استانداردهای بین‌المللی برخودار است افزود: به این معنا نیست که  نسبت به حفاظت و آمادگی خود برای مقابله با برخی حوادث هسته‌ای بی توجه باشیم.
وی از تشکیل قرارگاه پرتوی در استان بوشهر خبرداد و افزود: قرارگاه‌ پرتوی برای افزایش آمادگی در راستای مقابله با بحران‌های احتمالی تشکیل شده که در بحران‌های مختلف اعضا این قرارگاه‌ها وارد عمل می‌شوند.
جانشین قرارگاه پرتوی سازمان پدافند غیرعامل از برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر خبرداد و افزود: رزمایش پدافند غیرعامل پرتوی با نگاه تخلیه 2 روستای هم‌جوار نیروگاه اتمی بوشهر امسال با شرکت نیروهای پدافند غیر عامل استان بوشهر اجرا می‌شود.
عبدالله‌زاده پایش هوایی را از دیگر برنامه‌های قرارگاه پرتوی دانست و گفت: پایش هوایی یکی دیگر از پیش بینی‌هایی است که سازمان پدافند غیرعامل برای حوزه قرارگاه پرتوی در نظر دارد.
وی با بیان اینکه حفاظت از مردم و محیط زیست از مهم‌ترین  وظایف قرارگاه پرتوی دانست و افزود: باید برنامه‌های این قرارگاه به روز باشد و تعامل با مسئولان نیروگاه اتمی و مردم با پشتوانه علمی از برنامه‌های مهم این سازمان است.