جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

ردیف دوم شیرین‌سازی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ردیف دوم شیرین‌سازی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی راه‌اندازی شد

با تلاش متخصصان صنعت نفت ردیف دوم شیرین‌سازی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی راه‌اندازی و آماده دریافت گاز از سکوی فاز ۲۱ میدان پارس جنوبی شد.

ردیف دوم شیرین‌سازی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی راه‌اندازی شد

 

 به‌نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پس از پایان عملیات اجرایی ساخت، نصب و تست خطوط لوله و انشعابات ردیف دوم شیرین سازی فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، این بخش پالایشی آماده بهره برداری شده و بزودی با دریافت گاز از حوزه مخزنی فاز 21 به بهره برداری می‌رسد.
با آغاز تولید و ارسال تدریجی منابع گازی با ظرفیت یک میلیارد فوت مکعب از سکوی فاز 21، ردیف اول و دوم شیرین سازی فازهای 20 و 21 ،هر کدام حدود 14  میلیون متر مکعب گاز را پس از فراوری، شیرین سازی و به شبکه سراسری ارسال می‌کنند.
پیش از این هم نخستین ردیف پالایشگاه این فازها با استفاده از گاز ترش فازهای 6،7و8 پارس جنوبی به بهره برداری رسیده و به طور کامل آماده دریافت گاز از تاسیسات فراساحل سکوی فاز 21 شده بود.
بر پایه برنامه زمانبندی کارفرما و پیمانکاران پروژه درحال توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، دو سکو هر کدام با ظرفیت یک میلیارد فوت مکعب از حوزه فراساحل و ٤4ردیف شیرین سازی پالایشگاه این فازها امسال به بهره برداری می‌رسد.
تا بهمن ماه امسال ردیف‌های سوم و چهارم شیرین سازی این فاز نیز پس از تکمیل عملیات راه اندازی و بهره برداری از سکوی 20 ، آماده تولید گاز می‌شوند.
بهره برداری از طرح توسعه فازهای19،20و21 پارس جنوبی  از برنامه های مهم و اولویت‌دار امسال شرکت نفت و گاز پارس  است که 4 میلیارد فوت مکعب گاز را به  ظرفیت برداشت از میدان مشترک پارس جنوبی می‌افزاید.