جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

راه اندازی 585 کتابخانه کلاسی در مدرسه های استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی 585 کتابخانه کلاسی در مدرسه های استان بوشهر

راه اندازی 585 کتابخانه کلاسی در مدرسه های استان بوشهر

راه اندازی 585 کتابخانه کلاسی در مدرسه های استان بوشهر

سیروس فتحی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده تاکنون 71هزار و 598جلد کتاب در کتابخانه های کلاسی استان برای دانش آموزان تامین شده است.
وی اضافه کرد: کتابهای کتابخانه های کلاسی که متناسب با نیاز آموزشی دانش آموزان است با همکاری دانش آموزان و آموزش و پرورش تامین می شود.
فتحی اظهار کرد: از 965مدرسه دارای کتابخانه استان بوشهر 443 مدرسه دارای کتابخانه مستقل و 522 کتابخانه به صورت مشترک است.
وی یادآور شد: در زمان حاضر 197هزار و 280 دانش آموز بدون احتساب نوآموزان دوره پیش دبستانی در استان بوشهر وجود دارد که به طور میانگین سرانه کتاب دانش آموزی حدود پنج جلد است.
فتحی گفت: امسال در قالب طرح 50هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه 200 نمایشگاه کتاب در 200 مدرسه استان بوشهر برپا شده است.
وی یادآور شد: از این شمار102 نمایشگاه در دوره ابتدایی، 45نمایشگاه در متوسطه اول، 53 نمایشگاه در متوسطه دوم برپا شده است.
فتحی بیان کرد: در این نمایشگاه ها 180 عنوان کتاب در بخش های علمی، آموزشی، کمک درسی، فرهنگی، ادبی و مذهبی ارائه شده که دانش آموزان می توانند کتابهای مورد نظر را با 20 درصد تخفیف تهیه کنند.
وی یادآورشد: همچنین در اجرای طرح پایتخت کتاب ایران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 939باشگاه کتابخوان نیز با عضویت 10 هزار دانش آموز در استان بوشهر راه اندازی شده است.