جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

راه‌های ورود بیماری زیکا در استان بوشهر مسدود شد - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌های ورود بیماری زیکا در استان بوشهر مسدود شد

راه‌های ورود بیماری زیکا در استان بوشهر مسدود شد

راه‌های ورود بیماری زیکا در استان بوشهر مسدود شد

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با برگزاری همایش تخصصی آشنایی پزشکان و کارشناسان بهداشتی با بیماری "زیکا" در بوشهر راه‌های ورود این بیماری در استان بوشهر مسدود شد.
علیرضا رئیسی  با اشاره به برگزاری همایش تخصصی آشنایی با بیماری «زیکا» در بوشهر اظهار داشت: مخاطبان اصلی این نشست علمی، پزشکان عمومی و متخصص، اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی، پرستاران و کارشناس بهداشتی استان  بوشهر بودند.
وی با اشاره به ویژگی‌های بیماری زیکا تصریح کرد: این بیماری یک بیماری ویروسی است که از طریق حشره‌ای به نام "آئدس"  به انسان منتقل می‌شود.
وی با بیان اینکه با هدف آشنایی بیشتر با این بیماری، همایش «زیکا» هم‌زمان با سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد گفت: همایش تخصصی آشنایی با بیماری «زیکا» به صورت ویدئو کنفرانس  برگزار شد و شرکت‌کنندگان با این بیماری و با راه‌های پیشگیری، انتقال، تشخیص و روش‌های درمانی آن آشنا شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه تاکنون از وجود این بیماری در ایران گزارشی داده نشده است افزود: هنوز موردی از بیماری «زیکا» در کشور دیده نشده اما پیش آگاهی از این بیماری جزو سیاست‌های اصلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیشگیری و مقابله با این بیماری نوپدید است.
رئیسی با اشاره به علائم بیماری «زیکا» گفت: نشانه بیماری «زیکا»، تب، بدن درد و درد مفاصل است و در حال حاضر در آفریقا، آسیای جنوب شرقی، آمریکای لاتین و برزیل شایع است.
وی بیان کرد: با برگزاری همایش تخصصی آشنایی پزشکان و کارشناسان بهداشتی با بیماری «زیکا» در بوشهر راه‌های ورود این بیماری در استان بوشهر مسدود شد