جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

راه‌های شریانی استان بوشهر تحت پوشش نظارت هوشمند کنترل می‌شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌های شریانی استان بوشهر تحت پوشش نظارت هوشمند کنترل می‌شود‌

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: ۳۷ دوربین هوشمند کنترل سرعت به استان بوشهر اختصاص یافت تا این استان تنها استانی باشد تا تمامی راه‌های شریانی آن تحت پوشش نظارت هوشمند کنترل شود.

راه‌های شریانی استان بوشهر تحت پوشش نظارت هوشمند کنترل می‌شود‌

 

حمیدرضا علم در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه راه‌ها به عنوان شاهرگ اقتصادی و حمل و نقل به عنوان تسهیل کننده مبادلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی محسوب می‌شوند اظهار داشت: هیچ منطقه و کشوری بدون داشتن راه و حمل و نقل ایمن و توسعه یافته به توسعه پایدار و سامان اقتصادی لازم نمی‌رسد.
 وی با اشاره به وجود 4 هزار و 391 کیلومتر راه در استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: استان بوشهر دارای 628 کیلومتر بزرگراه، 608 کیلومتر راه اصلی، 848 کیلومتر راه فرعی و 2 هزار و 247 کیلومتر راه روستایی است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ایمن‌ترین راه در کشور است افزود: این استان دارای جوان‌ترین ناوگان اتوبوسی با میانگین عمر 5 سال  است.
علم، با بیان اینکه استان بوشهر دارای زیرساخت لازم در حوزه کالا و مسافر است گفت: مجتمع خدمات رفاهی بین راهی و پوشش و تجهیز همه محورهای ارتباطی به سامانه‌های نظارت هوشمند از جمله مزیت‌های قابل توجه حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه راهداری اقدامات مهم و موثری در استان بوشهر انجام شده خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات ارزشمند راهداری در یکسال اخیر توسعه، تعریض راه‌ها، حفظ و نگه‌داری راههای شریانی، توسعه راههای روستایی و آماده سازی تونل‌ها و پل‌ها است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه روکش آسفالت بسیاری از معابر برون شهری از دیگر اقدامات است تصریح کرد: خط‌کشی راهها، هدایت جریان ترافیک، نصب علائم و حضور همیشگی در کنار راهها برای خدمات رسانی به حادثه دیدگان از دیگر برنامه‌ها در یکسال گذشته است.
علم از تجهیز مرکز مدیریت راهها به سامانه جدید دوربین کنترل هوشمند خبرداد و گفت: 37 دوربین کنترل سرعت هوشمند از محل 500 دستگاه طرح یکپارچه هوشمند کنترل سرعت جاده‌ای کشور به استان بوشهر اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه تعداد دوربین‌های کنترل سرعت جاده‌ای استان بوشهر به 52 دوربین افزایش می‌یابد افزود: 37 دوربین هوشمند کنترل سرعت به استان بوشهر اختصاص یافت تا این استان تنها استانی باشد تا تمامی راه‌های شریانی آن تحت پوشش نظارت هوشمند کنترل شود .