سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

راه‌اندازی کلینیک جامع خدمات توان‌بخشی بوشهر تسریع شود - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی کلینیک جامع خدمات توان‌بخشی بوشهر تسریع شود

استاندار بوشهر گفت: برای بهره‌مندی دانش‌آموزان معلول در زمینه‌های مختلف به تجهیزات توان‌بخشی زمینه تسریع در راه‌اندازی کلینیک جامع خدمات توان‌بخشی آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر فراهم شود.

 

 مصطفی سالاری در نشست شورای اداری استان بوشهر با تبریک عید سعید غدیر خم و آغاز سال تحصیلی جدید بر حضور فعال مسئولان استان بوشهر در مراسم بازگشایی مدارس تاکید کرد و اظهار داشت: مراسم بازگشایی مدارس در تمامی شهرستان‌ها با حضور فرمانداران و مسئولان استان بوشهر برگزار شود.
وی با تاکید بر تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان و اجرای طرح مسابقه علمی تلویزیونی ویژه دانش‌آموزان با مشارکت صدا و سیما  تصریح کرد: در این طرح از ظرفیت آموزش و پرورش در تمامی شهرستان‌ها و مناطق استفاده می‌شود و دانش‌آموزان با هم به رقابت علمی می‌پردازند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه رقابت علمی دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی اجرا می‌شود افزود: در اجرای طرح رقابت علمی، دانش‌آموزان در مواد درسی مختلف  با حضور در برنامه‌ تلویزیونی با هم رقابت می‌کنند.
سالاری با تاکید بر فعال شدن کمیته‌های شهرستانی طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان گفت: برنامه تلویزیونی رقابت علمی دانش‌آموزان همزمان با آغاز سال تحصیلی تا پایان سال اجرا می‌شود که نقش مهمی در  تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان دارد.
وی با تاکید بر حل مشکلات ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مدارس استثنایی افزود: انتظار است که در این راستا شهرداری‌ها بخشی از نیاز  معلولان دانش‌آموز مدارس استثنایی را برطرف کنند.
استاندار بوشهر با اشاره به فرهنگ سازی در توجه به حل مشکلات دانش‌آموزان معلول بیان کرد:برای بهره‌مندی دانش‌آموزان معلول در زمینه‌های مختلف به تجهیزات توان‌بخشی زمینه تسریع در راه‌اندازی کلینیک جامع خدمات توان‌بخشی آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر فراهم شود.
سالاری با تاکید بر نصب تجهیزات سرمایشی در کلاس‌های مدارس استان بوشهر افزود: تجهیزات سرمایشی مدارس تا یک‌ماه آینده  نصب شود تا هیچ کلاسی بدون تجهیزات سرمایشی در استان بوشهر وجود نداشته باشد.
وی با تاکید بر توجه به تامین آب سردکن‌ مدارس استان بوشهر تصریح کرد: نیازهای مدارس استان بوشهر استخراج شود تا بر اساس برنامه زمان‌بندی مشکلات آنان برطرف شود.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه نسبت معلولان  به جمعیت استان بوشهر در مقایسه با متوسط کشوری بالاتر است گفت: افزایش نرخ معلولیت در استان بوشهر بسیار نگران کننده است که در این راستا ضمن آسیب شناسی در این زمینه، باید علت معلول‌زایی در استان بوشهر شناسایی و راهکارهای لازم برای پیشگیری ارائه شود.
سالاری با تاکید بر راه‌اندازی مشاوره ژنتیکی قبل از ازدواج در استان بوشهر بیان کرد: مشاوره ژنتیکی قبل از ازدواج در استان بوشهر باید الزامی و اجباری شود تا در کاهش معلول‌زایی موثر شود.