جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

رانندگان حمل ونقل جاده‌ای عمومی استان بوشهر مهارت‌آموزی می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

رانندگان حمل ونقل جاده‌ای عمومی استان بوشهر مهارت‌آموزی می‌شوند

رانندگان حمل ونقل جاده‌ای عمومی استان بوشهر مهارت‌آموزی می‌شوند

رانندگان حمل ونقل جاده‌ای عمومی استان بوشهر مهارت‌آموزی می‌شوند

عبدالرسول کازرونی بعدازظهردیروز در نشست با مسئولان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر، با بیان اینکه برای صنوف و قشرهای مختلف جامعه طرح‌های مهارت‌افزایی تدوین شده است اظهار داشت: بر اساس قابلیت‌های مناطق برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال حرفه‌های مهارت‌آموزی در استان بوشهر تدوین و اجرایی شده است.

وی با تاکید بر نقش مهم مهارت در ایجاد اشتغال خاطر نشان کرد: بدون مهارت ایجاد اشتغال کاری غیر  منطقی است که در این راستا جویندگان کار باید از آموزش‌های مهارتی که رایگان ارائه می‌شود استفاده ببرند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه برای آموزش مهارتی فنی و حرفه‌ای شاغلان بخش حمل و نقل جاده‌ای لازم است استانداردهای لازم  در این خصوص با همکاری بخش غیر دولتی تدوین شود،خاطر نشان کرد: منابع انسانی در هر حرفه‌ای ارزش زیادی دارد و متاسفانه سالانه افراد زیادی در حوزه حمل و نقل جاده‌ای کشور جان خود را از دست می‌دهند و این به سبب نداشت مهارت‌های فنی لازم این افراد است.

وی با اشاره به اینکه به سبب گستردگی بخش حمل و نقل جاده‌ای، در این حوزه به برگزاری آموزش و مهارت‌های زیادی نیاز داریم تاکید کرد: با کمک بخش غیردولتی، مردم، انجمن‌های صنفی و اتحادیه‌ها فرصت‌های آموزشی مناسبی را برای شاغلان این بخش در سطح استان فراهم می‌شود، تا بتوان ارزش افزوده بیشتری برای ارتقای مهارت‌های منابع انسانی در حوزه حمل و نقل جاده‌ای کسب شود.

کازرونی با بیان اینکه شرایط لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی درآموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر برای رانندگان و کاربران حمل و نقل جاده‌ای عمومی مهیا شده است  اظهار امیدواری کرد که تا بتوان با آموزش شاغلان در این بخش شاهد ارتقای ایمنی بیشتر در راه‌های کشور باشیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با بیان اینکه مهارت شاغلان در بازار کار باید ارتقاء یابد تصریح کرد: افرادی که می‌خواهند جذب بازارکار شوند حتما باید آموزشهای مهارتی فنی و حرفه‌ای را فراگیرند.