سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

ذخیره‌سازی بچه میگو در ۳۱۵۰ استخر پرورشی استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

ذخیره‌سازی بچه میگو در ۳۱۵۰ استخر پرورشی استان بوشهر

ذخیره‌سازی بچه میگو در ۳۱۵۰ استخر پرورشی استان بوشهر

ذخیره‌سازی بچه میگو در ۳۱۵۰ استخر پرورشی استان بوشهر

صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه پرورش میگو از اردیبهشت ماه در اراضی تعیین شده ساحلی استان بوشهر آغاز شده اظهار داشت: 4 هزار و 200 هکتار  از اراضی ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه بیش از 65 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود افزود: پرورش دهندگان سال گذشته 9 هزار تن میگو در استان بوشهر  تولید کردند که 90 درصد آن به خارج از کشور صادر شد.

معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات استان بوشهر با اشاره به پیش‌بینی ذخیره‌ سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی تا یک‌میلیارد قطعه بچه میگو در استان بوشهر  خاطرنشان کرد: تاکنون 850 میلیون قطعه بچه میگو در 3 هزار و 150  استخر پرورشی استان بوشهر ذخیره‌سازی شد که تا یک‌‌ میلیارد قطعه بچه  میگو تا پایان عملیات ذخیره‌سازی افزایش می‌یابد.

اشرف با بیان اینکه 255 مزرعه پرورش میگو در استان بوشهر فعال است تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال پرورش دهندگان میگو در استان بوشهر 15 هزار تن میگو  در 4 هزار و 200 هکتار اراضی ساحلی مختص پرورش برداشت کنند.

وی با بیان اینکه ذخیره‌سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی تا پایان تیرماه ادامه دارد تصریح کرد: تاکنون در 3 هزار و 800 هکتار بیش از 854 میلیون قطعه بچه میگو لارو ریزی شده و  در  400 هکتار  دیگر اراضی ساحلی استان بوشهر که دارای استخر پرورشی هستند پیش‌بینی می‌شود بیش از 150 میلیون قطعه بچه میگو ذخیره‌سازی شود.

معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات استان بوشهر با اشاره به اشتغال در حوزه اراضی پرورش میگو در استان بوشهر بیان کرد: در هر مزرعه پرورش میگو بیش از 8 نفر به طور مستقیم مشغول به‌کار هستند و این در حالی است که اشتغال غیرمستقیم در این عرصه مانند کارخانه تولید غذا، فرآوری، بسته‌بندی و صادرات بیش از این رقم است.

اشرف افزود: عملیات برداشت میگو در استخرهای پرورشی اواخر مهرماه آغاز می‌شود.