سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

دو قطبی کردن جامعه از اهداف مهم دشمنان نظام است - نمایش محتوای خبر

 

 

دو قطبی کردن جامعه از اهداف مهم دشمنان نظام است

دو قطبی کردن جامعه از اهداف مهم دشمنان نظام است

امام جمعه موقت بوشهر گفت: با توجه به اینکه دشمنان در پی بروز اختلاف، تفرقه و دو قطبی کردن جامعه هستند لازم است در عرصه‌های مختلف سیاسی اجتماعی جامعه به ویژه انتخابات خدشه‌ای به اعتماد عمومی وارد نشود.

 حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر با بیان اینکه تنها راه مقابله با آسیب‌های جامعه حلم و بردباری است اظهار داشت: متاسفانه در جامعه شاهد بروز ناهنجاری‌ها و آسیب‌های مختلف در عرصه‌های گوناگون هستیم که برای جلوگیری از بروز این حوادث و ناهنجاری‌ها باید آستانه صبر و تحمل افراد افزایش یابد.
خطیب نماز جمعه بوشهر ریشه بسیاری از مفاسد و مشکلات اجتماعی جامعه را نداشتن تحمل و بردباری دانست و تاکید کرد: نداشتن تحمل و صبر سبب تقویت قوه غضب در انسان می‌شود که در پی آن حوادث رخ می‌دهد.
امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه انتقاد کردن مساوی با دشمنی  نیست افزود: بسیاری از مشکلات در عرصه‌های مختلف با صبر و تحمل برطرف می‌شود و در این زمینه انسان باید تحمل نقدپذیری داشته باشد تا تبدیل به دشمنی نشود.
دشتی با بیان اینکه جبهه استکبار با جبهه تمدن اسلامی مبارزه می‌کند تصریح کرد: تمام اهداف جبهه استکبار در مبارزه با جهان اسلام در اقصی نقاط، انقلاب اسلامی است که باید موضع‌گیری ما در مقابله با جبهه استکبار  بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد.
خطیب نماز جمعه بوشهر تسلط بر جهان را از اهداف مهم جبهه استکبار جهانی دانست و گفت: استکبار اعتقاد دارد که باید بر تمام جهان سیطره داشته باشد و از دیدگاه‌های آنان تبعیت شود.
امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه جبهه استکبار  از راه‌های فرهنگی و اقتصادی در پی تحقق اهداف خودشان هستند افزود: برای مصون ماندن جوانان از طرح‌ها و پروژه‌های استکباری باید روحیه استکبار ستیزی و انقلابی‌گری در این قشر تقویت شود.
دشتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی، دینی و ارزشی است خاطرنشان کرد: دشمن از ظلم و ستیز خود کوتاه نمی‌آید که در این راستا جوانان باید با  تقویت روحیه انقلابی‌گری خود را  استکبار ستیز کنند.
وی با تاکید بر توجه بر اقتصاد درون‌زا تصریح کرد: اگر می‌خواهیم کشوری مستقل داشته باشیم و روی پای خود بایستیم باید طرح‌های اقتصادی درون‌زا محقق شود.
خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه در عرصه سازندگی جامعه، جوانان، نخبگان و دانشمندان نقش مهمی دارند گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات در این عرصه باید سرمایه‌گذاری مردم و دولت به سمت اقتصاد درون‌زا سوق داده شود.
امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر پرهیز از تفرقه و اختلاف در جامعه خاطرنشان کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی  بیان کردند باید از عملکرد  خود در عرصه‌های مختلف نظام اسلامی مواظبت شود.
دشتی با بیان اینکه  انتخابات پیش رو باید سالم و مطلوب برگزار شود افزود: باید به‌گونه‌ای عمل شود تا  ضمن برطرف شدن تداعی ذهنی در عرصه‌های مختلف  احساس امنیت انتخابات  در مردم تقویت شود.
خطیب نماز جمعه بوشهربا تاکید بر  جلوگیری از تفرقه و اختلاف در عرصه‌های مختلف جامعه افزود: با توجه به اینکه دشمنان در پی بروز اختلاف، تفرقه و دو قطبی کردن جامعه هستند لازم است در عرصه‌های مختلف سیاسی اجتماعی جامعه به ویژه انتخابات خدشه‌ای به اعتماد عمومی وارد نشود.