سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

دومین مرکز کنترل و پایش زیست محیطی کشور امروز با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در بوشهر به بهره برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

دومین مرکز کنترل و پایش زیست محیطی کشور امروز با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در بوشهر به بهره برداری رسید

این مرکز به صورت لحظه ای وضعیت آلایندگی هوا و پسماند واحدهای صنعتی را پایش می کند.

دوربین های این مرکز در شهرستان های بوشهر گناوه کنگان و عسلویه قرار دارد که اگر آلودگی هوا از حد استاندارد بالا رود میزان آن به دستگاه های مربوط اعلام می شود.

یک میلیارد و 300 میلیون ریال برای ایجاد این مرکز هزینه شده است.

پیش از این  مرکز کنترل و پایش زیست محیطی در مشهد ایجاد شده بود.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور سپس در بازید از ساحل بوشهر توسعه واحدهای صنعتی را همگام با حفظ محیط زیست عنوان کرد و گفت با اقتصاد سبز می توان از ظرفیت های اقتصادی و طبیعی به نحو درستی استفاده کرد.

خانم ابتکار در جمع مسوولان استان بوشهر در جلسه شورای اداری استان هم گفت اگر سه و نیم برابر الان ظرفیت زیست محیطی داشته باشیم با این الگوی مصرف آب خاک و انرژی باز هم کم می آوردیم. چون بهره کشی بیش از حد از طبیعت داریم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص بنزین تولیدی پتروشیمی ها که آلودگی هایی به دنبال داشته است گفت تولید این بنزین در کشور متوقف شده است.

استاندار بوشهر نیز با اشاره به عوارض آلایندگی های صنعتی گفت با توجه به استقرار صنایع نفت گاز و پتروشیمی در استان شرایط حساسی از نظر زیست محیطی داریم و مردم از بابت مشکلات ناشی از فعالیت های این صنایع نگران هستند.

آقای سالاری پیشنهاد کرد برای پیشبرد برنامه های زیست محیطی خانه سازمان های مردم نهاد زیست محیطی در بوشهر ایجاد شود.

حجت الاسلام پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی هم خواستار توجه به ساکنان مناطق صنعتی شد و گفت حق آلایندگی باید به مردم این مناطق که آسیب پذیرند تعلق گیرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در ادامه  سفر خود به بوشهر با حضور در جمع محیط بانان از خدمات آن ها نیز تقدیر کرد.