سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

دومین جشنواره ملی فیلم قرآنی آیات به میزبانی بوشهر برگزار می‌شود - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

دومین جشنواره ملی فیلم قرآنی آیات به میزبانی بوشهر برگزار می‌شود

دومین جشنواره ملی فیلم قرآنی آیات به میزبانی بوشهر برگزار می‌شود


دومین جشنواره ملی فیلم قرآنی آیات به میزبانی بوشهر برگزار می‌شود

دومین جشنواره ملی فیلم قرآنی آیات به میزبانی بوشهر برگزار می‌شود

با تسلیت سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) به برنامه زیارت از بعید حضرت محمد مصطفی(ص) پرداخت و اظهار داشت:مراسم قرائت زیارت‌ حضرت رسول(ص) از بعید، همزمان با سراسر کشور 28 صفر در استان بوشهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مراسم ساعت 11 فردا در استان بوشهر برگزار می‌شود افزود: مراسم قرائت زیارت‌ حضرت رسول(ص) از بعید در مصلاهای ‌نماز جمعه، اماکن مذهبی و مساجد استان  بوشهر پیش از خطبه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با تاکید بر تقویت اتحاد و انسجام مسلمانان گفت: هدف از برگزاری مراسم قرائت زیارت‌ حضرت رسول(ص) از بعید نمایش وحدت میان مذاهب، ترویج فرهنگ نبوی و آشنایی جوانان با سیره پیامبر اسلام (ص) است.

عالی‌پور با بیان اینکه مراسم قرائت زیارت‌ حضرت رسول(ص) از بعید در مصلی‌های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر در ساعت تعیین شده  برگزار می‌شود تصریح کرد: امسال در برخی از دستگاه‌های اجرایی با حضور کارکنان و زیر مجموعه‌های آن دستگاه زیارت از بعید قرائت می‌شود.

وی با تاکید بر حضور با شکوه مسلمانان در این مراسم خاطرنشان کرد: برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم در ستاد مرکزی استان بوشهر انجام شده، امیدواریم با همراهی رسانه‌ها شاهد حضور پرشور مردم نسبت به سال‌های قبل باشیم.     

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از برگزاری دومین جشنواره ملی فیلم قرآنی آیات به میزبانی بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: این جشنواره 16 اسفند همزمان با روز قرآنی بوشهر به میزبانی این استان برگزار می‌شود.

عالی‌‌پور با بیان اینکه جشنواره ملی فیلم قرآنی آیات در موضوع‌های مختلف برگزار می‌شود افزود: این جشنواره با موضوعات داستان‌های قرآنی و عترتی، زندگی و سیره اهل بیت، شخصیت‌های قرآنی، تمثیل و لطایف پند آموز قرآنی و عترتی، مضامین و معارف دینی شامل کانون خانواده، سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی، حجاب و عفاف، فرهنگ ایثار و شهادت، امربه معروف و نهی از منکر و ولایت و امامت برگزار می‌شود