جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

دوره متوسطه بازیگری در خورموج برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دوره متوسطه بازیگری در خورموج برگزار شد

دوره متوسطه کارگاه بازیگری روز پنجشنبه در سالن پلاتوی فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد.

دوره متوسطه بازیگری در خورموج برگزار شد

 

 کارشناس ارشد تئاتر بوشهر در آیین آغاز این دوره گفت: از مهمترین برنامه های دوره متوسطه بازیگری بداهه پردازی در نمایش تئاتر توسط بازیگران است.
فرید میرشکار افزود: بداهه پردازی در نمایش تئاتر نه تنها یعنی بازی کردن بدون متن بلکه به معنی انجام همزمان اندیشیدن، گفتن و حرکت کردن است.
میرشکار اضافه کرد: یک بازیگر برای رسیدن به این مهم باید دقت داشته باشد و هدف گزاری کند که چه چیزی می خواهد انجام دهد و چگونه انجام دهد.
وی ادامه داد: بازیگر باید انگیزه انجام بداهه و شناخت فضایی که در آن قرار است اتفاق بیفتد و شناخت مکان و خلق شرایط لازم برای تحقق آنچه در ذهن دارد را بشناسد.
میرشکار اضافه کرد: امروزه ازعنصر بداهه به روش های گوناگون در تئاتر برای مخاطبان بزرگسال و کوچک سال استفاده می شود که نوشتن و اجرا برای هرکدام از این گروه سنی فرق می کند.
میرشکار ادامه داد: شهرستان دشتی دارای استعدادهای بسیار خوبی در هنر نمایش و تئاتر است و درخشش جوانان هنرمند این شهرستان در جشنواره های استان نشان از استعدادهای هنری آنان است. 
مسئول انجمن هنرهای نمایشی خورموج گفت: پس از برگزاری 10 جلسه کارگاه بازیگری در سطح مقدماتی دوره متوسطه کارگاه بازیگری از امروز آغاز شد.
ابراهیم شاکری مطلق افزود: در دوره مقدماتی هنرجویان به فراگیری بیان و بدن پرداختند و در دوره متوسطه با بداهه پردازی و خلاقیت آشنا خواهند شد.
وی یادآورشد: از استاد فرید میرشکار که از نخبگان تئاتر استان بوشهر و مطرح در سطح کشور هستند به خاطر اهتمام به شهرستان دشتی سپاسگزارم.
شاکری اضافه کرد: از اهداف مهم این دوره تربیت نوجوانان وجوانان علاقه مند به هنر بازیگری تئاتر شهرستان دشتی است.