جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

دوره‌های مهارت‌آموزی برای بازنشستگان گناوه‌ای برگزار می‌شود - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

دوره‌های مهارت‌آموزی برای بازنشستگان گناوه‌ای برگزار می‌شود

دوره‌های مهارت‌آموزی برای بازنشستگان گناوه‌ای برگزار می‌شود


دوره‌های مهارت‌آموزی برای بازنشستگان گناوه‌ای برگزار می‌شود

دوره‌های مهارت‌آموزی برای بازنشستگان گناوه‌ای برگزار می‌شود

عباس حقیقی صبح امروز در نشست با رئیس کانون بازنشستگان سپاه شهرستان گناوه با تاکید بر نقش مهم مهارت در جامعه اظهار داشت: با ترویج آموزش‌های مهارتی در بین همه اقشار جامعه می‌توان زمینه ایجاد اشتغال فراهم کرد که این مهم نقش تاثیرگذاری در تحکیم بنیاد خانواده و پویایی جامعه دارد.

وی آموزش‌های مهارتی را حلقه اتصال اقتصاد مقاومتی در راه‌اندازی کسب و کار مولد و بنگاه‌های اقتصادی کوچک دانست و تاکید کرد: مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای گناوه با توجه به ماموریت و رسالت آموزشی خود با استفاده از تمامی ظرفیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری در همه شهرستان آمادگی کامل برای برگزاری دوره‌های آموزشی  را برای بازنشستگان دارد.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه با اشاره به تربیت نیروی کار ماهر مورد نیاز پروژه‌های عظیم نفتی عسلویه، خاطر نشان کرد: مهارت‌آموزی به عنوان بهترین مسیر برای اشتغال، رشد و بهره‌وری، افزایش سرانه تولید ناخالص ملی و در نهایت رشد اقتصادی و اعتماد ملی است و آموزش‌های مهارتی به عنوان یک اولویت حساس و حیاتی در تربیت نیروی انسانی متخصص و راهکاری مؤثر در پاسخ به نیازهای اشتغال و بازار کار است.

حقیقی هدف از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با صندوق بازنشستگی را پر کردن اوقات فراغت بازنشستگان ، آموزش تخصصی و مهارت آموزی، استفاده از ظرفیت‌های بازنشستگان متخصص به عنوان مربی آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای، کمک به اشتغال فرزندان بازنشستگان و برون سپاری برخی از فعالیت‌های سازمان فنی و حرفه ای به کانون‌های بازنشستگی، عنوان کرد.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه استفاده از ظرفیت بازنشستگان را برای توسعه مهارت آموزی مهم خواند و افزود: بازنشستگان شهرستان گناوه و فرزندان آنها می‌توانند از طریق کانون بازنشستگی یا مراجعه به ادارات فنی و حرفه‌ای سراسر استان از خدمات سازمان فنی و حرفه‌ای  استفاده کنند.

حقیقی بیان کرد:برای مشارکت بازنشستگان گناوه‌ای در طرح‌ها و پروژه‌های مختلف اشتغال‌زایی و کارآفرینی، دوره‌های مهارت‌آموزی فرا می‌گیرند.

وی نقش بازنشستگان را در توسعه جامعه با توجه به تجربه آنها مفید دانست وخاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی شامل همه دوره‌های تعریف شده سازمان فنی و حرفه‌ای است که به صورت رایگان به بازنشستگان ارائه می‌شود.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه تاکید کرد: در صورت تقاضای بازنشستگان برای دریافت گواهی معتبر که قابلیت بین المللی دارد، تنها هزینه صدور مدرک از آنها دریافت می‌شود.