سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

دوره‌های تفسیر قرآنی و ترتیل خوانی در استان بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دوره‌های تفسیر قرآنی و ترتیل خوانی در استان بوشهر برگزار می‌شود

دوره‌های تفسیر قرآنی و ترتیل خوانی در استان بوشهر برگزار می‌شود

دوره‌های تفسیر قرآنی و ترتیل خوانی در استان بوشهر برگزار می‌شود

 

مسئول اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: در ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌های مهم قرآنی در استان تدارک دیده شده که دوره‌های تفسیر قرآن و طرح ترتیل خوانی ازآن جمله است.
عبدالحسین ناصری در نشست ساماندهی برنامه اوقات فراغت مراکز قرآنی استان بوشهر با بیان اینکه برنامه‌ریزی مدونی برای برگزاری کلاس‌های تابستانی شده است اظهار داشت: در این راستا کلاس‌های آموزش قرآن در رشته‌های مختلف در نقاط شهری و روستایی این استان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت 275 موسسه قرآنی در استان بوشهر گفت: 275 موسسه مرکز و خانه قرآن شهری و روستایی در استان بوشهر فعال است که بعنوان بزرگترین شبکه قرآنی مردمی در این استان است. 
مسئول اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر از برگزاری دوره‌های تخصصی قرآنی در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: برای اجرای دوره‌های قرآنی عمومی و تخصصی در سطح مراکز قرآنی مردمی و با نظارت اداره امور قرآنی استان برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.
ناصری با بیان اینکه بیش از 20 عنوان فعالیت عمومی و تخصصی قرآنی برای پایگاه‌های تابستانی پیش بینی شده افزود: این دوره‌ها شامل دوره‌های روخوانی و روان‌خوانی تقسیر، مفاهیم، تجوید حفظ، دوره‌های آموزشیاری، کارگاه‌های سبک زندگی قرآنی و سایر برنامه های قرآنی است.
وی افزود: در ماه مبارک رمضان با اولویت دوره‌های تفسیری و طرح ترتیل خوانی مورد توجه جدی اداره امور قرآنی استان است.
مسئول اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 10 هزار نفر در کلاس‌های روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم شرکت داشته‌اند افزود: در اجرای طرح‌های اوقات فراغت در 275 موسسه قرآنی، اردوهای تفریحی آموزشی استانی بویژه این موسسات برگزار می‌شود.
ناصری افزود: امروز این کلاس‌های قرآنی عمدتا با مشارکت خیران و بصورت خودگردان در حال برگزاری هستند و تلاش می‌شود طرح‌ها و برنامه‌های قرآنی نمود عملی بر اخلاق و رفتار جوانان داشته باشد.