سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

دهمین محموله از بندربوالخیر تنگستان به قطر صادر شد - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

دهمین محموله از بندربوالخیر تنگستان به قطر صادر شد

دهمین محموله از بندربوالخیر تنگستان به قطر صادر شد


دهمین محموله از بندربوالخیر تنگستان به قطر صادر شد

دهمین محموله از بندربوالخیر تنگستان به قطر صادر شد

آزاده محمدی در بررسی اجرای طرح‌های تجاری در بنادر تنگستان با بیان اینکه این شهرستان از ظرفیت بالایی در حوزه تجارت دریایی برخوردار است اظهار داشت: بنادر شهرستان تنگستان با داشتن ظرفیت‌های مهمی در امر صادرات و واردات زمینه مناسبی برای توسعه این فعالیت‌ها فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه  تجار و بازرگانان شهرستان تنگستان  با کشورهای همسایه خلیج فارس  مراوده تجاری دیرینه‌ای دارند از صدور محصولات گوناگون مواد غذایی به قطر خبرداد و گفت: از ویژگی‌های گمرک بندر بوالخیر نزدیکی به بنادر قطر است که این مهم ظرفیت مهمی برای صادرات از این بندر به بنادر قطر فراهم کرده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تنگستان با اشاره به فاصله اندک بندر بوالخیر تنگستان با بنادر قطر افزود: بندر بوالخیر با بنادر قطر فاصله 140 مایلی دارد که این مهم زمینه افزایش مراوده تجاری این منطقه با مناطق مختلف قطر ایجاد کرده است.

محمدی، اولویت صادرات از اهداف گمرک بوالخیر تنگستان دانست و گفت:  همکاری ویژه تعاونی لنج داران در امر صادرات با صادرکنندگان  در بندر بوالخیر تنگستان وجود دارد.

وی با قدردانی از تعامل و همکاری کامل مدیر گمرک بوالخیر در امر صادرات خاطر نشان کرد: امروز دهمین محموله صادراتی  از بندربوالخیر تنگستان به قطر ارسال شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تنگستان بیان کرد: صادرات تره بار از گمرک بوالخیر به ظرفیت یک‌هزار و 200 کیلوگرم و به ارزش 660 هزار دلار بوسیله لنج‌های مستقر در اسکله این بندر انجام شد.محمدی با بیان اینکه شهرستان تنگستان با داشتن قابلیت بالایی  نقش مهمی در تولید، اشتغال و صنعت دارد افزود: در این شهرستان 130 فقره جواز تاسیس واحد صنعتی با پیش بینی سرمایه‌گذاری 9.7 هزار میلیارد ریال و اشتغال 5 هزار و 600 نفر صادر شده است.وی از پیشرفت فیزیکی بالای 20 درصد  در  98 فقره واحد تولیدی و صنعتی خبرداد و  تصریح کرد:  عمده‌ترین گرایش  این واحدهای صنعتی در صنایع غیر فلزی، سلولزی، نیروی محرکه، غذایی و شیمییایی است.رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تنگستان با اشاره به واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری بیان کرد:43 واحد صنعتی دریایی،کشتی سازی ، تعمیر و حمل و نقل دریایی و فرآوری آبزیان در تنگستان در شهرکت صنعتی دریایی مستقر می‌شوند.