جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

دمای هوای استان بوشهر به زیر ۱۰ درجه رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

دمای هوای استان بوشهر به زیر ۱۰ درجه رسید

دمای هوای استان بوشهر به زیر ۱۰ درجه رسید

با اشاره به اینکه موج جدید سرما در بیشتر نقاط کشور حاکم شده اظهار داشت: روند کاهش دما در استان بوشهر از چند روز گذشته شاهد بودیم که  این روند کاهش دما در امروز و امشب در این استان تداوم دارد.

وی با اشاره به ورود توده هوای سرد به استان  خاطرنشان کرد: با وزش شدید باد شمال غربی دمای هوا در غالب نقاط استان بوشهر به طور محسوسی کاهش یافته است.

مدیرکل  هواشناسی استان بوشهر از ریزش برف در برخی از نقاط استان بوشهر خبرداد و  بیان کرد: با عبور امواج ناپایدارتر از میانی جو علاوه بر بارش پراکنده باران به سبب برودت هوا در برخی نقاط ریزش کم سابقه برف نیز گزارش شده است.

وی با بیان اینکه دما در تمام شهرستان‌های استان به زیر 10 درجه سانتیگراد رسیده گفت: در این مدت دمای هوا در جم به صفر درجه رسید و دمای هوا در شهرستان عسلویه 17 درجه ثبت شد.

شفیع‌خدایی با اشاره به متلاطم بودن خلیج فارس و ارتفاع بلند امواج دریا در استان بوشهر گفت: با وزش شدید باد  خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود و این در حالی است که از فردا به تدریج از سرعت وزش باد  در استان بوشهر کاسته شود.

وی سرعت وزش باد در استان بوشهر را بین  18 تا 54 کیلومتر در ساعت  پیش بینی کرد و افزود: در سواحل شمالی استان بوشهر ارتفاع موج دریا بین  120 تا 240 سانتیمتر و در سواحل مرکزی و جنوبی استان 150 تا 270 سانتی‌متر پیش‌بینی می‌شود.