سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

دمای هوای استان بوشهر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

دمای هوای استان بوشهر افزایش می‌یابد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده دمای هوای استان بوشهر در فصل تابستان بین نیم تا ۱.۵ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

دمای هوای استان بوشهر افزایش می‌یابد

 

نادر شفیع‌خدایی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به اینکه در سال زارعی 94 – 95 میزان بارش 250.4 میلی‌متر ارزیابی می‌شود اظهار داشت: این میزان بارش که سال زارعی گذشته 138 میلی‌متر بود افزایش نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه میزان بارش باران استان بوشهر در سال زارعی جاری با کاهش 35 میلی‌متری مواجه بوده گفت: میانگین بارش باران در برنامه دراز مدت 289.5 میلی‌متر است که میزان بارش در فصل زارعی جاری نسبت به این میانگین 35 درصد کاهش دارد.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به گرم شدن هوای استان بوشهر نسبت به تابستان سال گذشته افزود: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده دمای هوای استان بوشهر در فصل تابستان بین نیم تا 1.5 درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.
شفیع‌خدایی با بیان اینکه دمای هوا از 34.5 درجه سانتیگراد در تابستان گذشته به 36 درجه در تابستان امسال افزایش می‌یابد تاکید کرد: با توجه به افزایش دمای هوا در تیر، مرداد و شهریور ماه توجه به صرفه‌جویی در مصرف آب و برق توصیه می‌شود.
وی با اشاره به کاهش باران در شهرستان‌های استان بوشهر گفت: در سال زارعی جاری بارش باران در کنگان 22 درصد، عسلویه 21 درصد، دشتستان 20 درصد، دیر 15 درصد، تنگستان 12 درصد، جم 11 درصد و دیلم 9 درصد نسبت به سال زراعی گذشته با کاهش روبه‌رو بوده است.