سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

دفاع جانانه غیاثی از داور خوش استیل برازجانی - نمایش محتوای خبر

 

 

دفاع جانانه غیاثی از داور خوش استیل برازجانی

دفاع جانانه غیاثی از داور خوش استیل برازجانی

برخلاف نظر عادل فردوسی پور گزارشگر تلویزیونی بازی که در طول گزارشش جو می داد که بازی از دست داور در رفته، داور تا اخر بازی بر میدان مسلط بود و با تمام بازیکنان خاطی فارغ از اسم ورسم شان برخورد کرد. او با کارت های رنگی درستی که نشان داد آنها را سر جایشان نشاند.یک نگاه به لیست بازیکنان اخطاری و اخراجی مشخص می کند که داور بر بازی مسلط بود یانه؟ یک سوال هم از سرمربیان دوتیم که در اخر بازی با فردوسی پور هم صدا شدند دارم لطفاً تصمیم اثر گذاری از داور را یاداور شوید که به تیم شما دراین بازی لطمه زده باشد. همیشه مربیان داوری را دوست دارند که در طول مسابقه با بازیکنان اخطاردار آنها کاری نداشته باشد.
  اولین تصمیم قابل بحث داوربازی در دقیقه ٣٠ رخداد آنجا که معتقد بود طارمی در محوطه جریمه سایپا مرتکب هند شده؛ درهمین صحنه بازیکنان پرسپولیس مدعی خطای پنالتی روی طارمی بودند سایپایی هاهم مدعی شبیه سازی خطا از سوی طارمی واستحقاق او به دریافت کارت زرد بودند که در جواب همه انها باید گفت نه هند شد نه خطا ونه احتیاج به کارت زرد بود.

داور در دقیقه ۵۸ بازی احمدزاده را به دلیل خطای شدید باکارت قرمز مستقیم از بازی اخراج کرد تصمیمی درست وطبق قوانین بازی فوتبال.

 داور در دقیقه٥٥ به حامد شیری در دقیقه٦٥به کامیابی نیادر دقیقه ٦٧ به علیپور در روی نیمکت در دقیقه٨٣ به خالدی در دقیقه ٩٠ به دروازه بان پرسپولیس برای وقت تلف کردن ودر دقیقه٩٠+٤به پورقاز برای آرام کردن واصلاح نحوه بازی خشونت بار آنها اخطار داد که همه درست بود.

تیم داوری باید قبل از شروع بازی به بیرانوند دروازه بان تیم پرسپولیس اجازه نمی داد پیراهنی به رنگ لباس داوران بپوشد.

 داور دراین بازی زیادی خوشرو وخندان بود. برای یک داور روی خوش ومودب بودن امتیاز است اما نه انقدر زیاد که بازیکنان فکر کنند می شود روی تصمیمات داور اثر گذاشت.

اوباید بداند اینجا لیگ برتریست که ٩٠درصد بازیکنانش قوانین بازی را نمی دانند و به واسطه انکه در تیم ملی بازی می کنند واسم رسمی دارند وحقوق میلیاردی می گیرند خیلی پر توقع شده اند.

ای کاش همه داوران ما مثل ایشان ویا فغانی  وترکی باشند وبه بازیکنان زیاده خواه درزمین بازی وفق قانون شدیداًبرخود کنند.

آنها باید بدانند  داوران سیاست مداروپیش کسوت مابودندکه کار قضاوت های فوتبال مارا به اینجا کشانده اند که همه توقع دارند داور باب دل آنهاقضاوت کنند.